Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
14.05
2019

Oferta realizacji zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia - przeciwdziałanie alkoholizmowi: Festiwal Kolarski w Istebnej

Festiwal Kolarski w Istebnej - zadanie publiczne  

Oferta realizacji zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia - przeciwdziałanie alkoholizmowi pod nazwą: " Festiwal kolarski w Istebnej" .

Wydarzenie składa się z dwóch działań:

- pierwsze z nich to impreza: to Triatlon Górski impreza sportowa promujący zdrowy tryb życia. Sport jako alternatywa dla fotela i komputera a zdrowotna rekreacja i sposób na zagospodarowanie wolnego czasu. Impreza odbędzie się w dniu 19 maja 2019 r. Wydarzenie: Festiwal Kolarski adresowane jest do mieszkańców gminy Istebna oraz przebywających tu gości w każdym wieku.  

Drugie działanie to wydarzenie pod hasłem: "  Jedź z głową". Realizacja  planowana jest na okres czerwca lub lipca 2019 r. Podejmowane działania mają na celu promowanie działań z zakresu ochrony i promocji zdrowia - przeciwdziałanie alkoholizmowi poprzez ustawienie symulatorów, urządzeń oddających stan sytuacji jakiegoś zagrożenia, niebezpieczeństwa w obliczu którego staje nietrzeźwy człowiek. Urządzenia obrazują zachowanie takich osób, błędnie podejmowane przez nie decyzje, reakcje, co w ostateczności może prowadzić do wielkiego niebezpieczeństwa, utraty zdrowia a nawet życia.  

Ta część działań ma na celu uzmysłowienie uczestnikom wydarzenia, jak zgubny wpływ na zachowania człowieka ma alkohol.Dodał: (6670)