Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
10.02
2022

Olimpijski debiut Karoliny Kukuczki!

Reprezentująca MKS Istebna Karolina Kukuczka wystąpiła w czwartek w swoim pierwszym olimpijskim biegu i tym samym - podobnie jak wcześniej Magda Kobielusz i Mateusz Haratyk - zadebiutowała w największej sportowej imprezie.

19-letnia koniakowianka w biegu na 10 km techniką klasyczną zajęła 64 miejsce, co imponującym wynikiem może nie jest, ale podobnie jak we wcześniejszych przypadkach Magdy i Mateusza cieszymy się wraz z Karoliną, jej bliskimi, osobami związanymi z klubem MKS Istebna oraz całym naszym środowiskiem narciarskim a także społecznością naszej gminy z tego, że kolejna nasza mieszkanka dostąpiła zaszczytu reprezentowania naszego kraju na Igrzyskach Olimpijskich.

W tym biegu wystartowala także druga nasza reprezentantka Magda Kobielusz, która zajęła 78 miejsce.

Dodajmy jeszcze, że pierwszy na tych Igrzyskach Olimpijskich start ma też za sobą Kamil Bury. Wychowanek MKS Istebna, obecnie reprezentujący barwy AZS AWF Katowice na eliminacjach zakończył udział w sprincie techniką dowolną zajmując 58 miejsce. Cztery lata wcześniej w Pjongczang Kamil zajął w sprincie techniką klasyczną 30 miejsce, jednak warto pamiętać, że tym razem w okresie przygotowawczym przed wyjazdem do Pekinu istebnianin borykał się z problemami covidowymi.Dodał: Jacek Kohut (8381)