Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
5.02
2022

Olimpijski debiut Magdy Kobielusz!

Mieszkanka Istebnej i wychowanka klubu MKS Istebna Magdalena Kobielusz zadebiutowała w sobotę 5 lutego na olimpijskich arenach w biegu łączonym 2 x 7,5 km.

Nasza zawodniczka, która aktualnie trenuje w klubie AZS AWF Katowice w swoim pierwszym w karierze na Igrzyskach Olimpijskich starcie zajęła 59 miejsce.

Wynik może nie jest rewelacyjny, ale w momencie takiego debiutu schodzi on na dalszy plan, gdyż startu w tej rangi zawodach dostępują nieliczni a Magdalena jest od tej pory wśród nich.

Jest oczywiste, że już sam start na najważniejszej sportowej imprezie jest spełnieniem marzeń dostępującego takiego zaszczytu sportowca, powodem do wielkiej satysfakcji dla zawodniczki, jej bliskich, klubu MKS Istebna i całego naszego narciarskiego środowiska oraz powodem do dumy dla całej naszej gminnej społeczności!

Nie można też pominąć ważnej okoliczności, że Magda pojechała do Pekinu mimo, że nie była objęta szkoleniem centralnym a to dzięki wywalczonym na Mistrzostwach Polski medalom.

Magdalena zresztą bardzo rzeczowo podeszła do swojego pierwszego olimpijskiego startu czemu dała wyraz w udzielonych wkrótce po wydarzeniu wywiadach, do których linki zamieszczamy poniżej.

Brawo Magda!

Czekamy teraz na olimpijskie debiuty Karoliny Kukuczki i Mateusza Haratyka

Wywiad Magdy dla TVP - tutaj...

Wywiad Magdy dla Eurosportu - tutaj...Dodał: Jacek Kohut (8370)