Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
20.07
2020

Optymistyczny początek sezonu

Od zwycięstwa 3:1 nad Pogórzem w pierwszej rundzie Pucharu Polski rozpoczęli tegoroczne rozgrywki piłkarze APN Góral Istebna.

Spotkanie poprzedziła miła uroczystość wręczenia pucharu za awans do Ligi Okręgowej, którego dokonał przedstawiciel piłkarskiej centrali Zbigniew Wuwer.

Tym razem pogoda nie sprzyjała piłkarzom, gdyż po całym bezdeszczowym dniu prawie dokładnie z pierwszym gwizdkiem sędziego nad boisko na Zaolziu nadciągnęła burza, która trwała do końca spotkania.

Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie, gdyż to goście po ładnym strzale objęli prowadzenie. Nasi piłkarze opanowali sytuację po około 20 minutach czego ukoronowaniem były dwie bramki w odstępie kilku minut w ostatnich fragmentach pierwszej połowy (Dariusz Juroszek, Szymon Glet).

Przez wiekszą część drugiej połowy spotkania nasza drużyna kontrolowała wydarzenia na boisku i zdobyła w tym czasie trzecią bramkę (Dariusz Juroszek).
Jedynie w końcowych fragmentach meczu do głosu doszli goście, ale wtedy na wysokości zadania stanął nasz bramkarz, który najpierw instynktownie obronił strzał z bliskiej odległości a następnie nie dał się pokonać z rzutu karnego.

Reasumując można stwierdzić, że był to typowy dla spotkań pucharowych mecz walki z przeciwnikiem, który też pokazał się z niezłej strony.

Wydaje się, że gra naszej drużyny stanowi dobry prognostyk przed rozgrywkami Ligi Okręgowej na rozpoczęcie których nasza drużyna zagra w najbliższą niedzielę w pierwszym, historycznym dla naszej piłki meczu na tym poziomie ligowym z Rajczą.

Kadra na mecz z Pogórzem:
Chalidow Wojciech, Glet Szymon, Juroszek Daniel, Juroszek Daniel Cyprian, Juroszek Dariusz, Kąkol Andrzej, Krężelok Mateusz, Kukuczka Antoni, Kukuczka Jakub, Łacek Andrzej, Małyjurek Zbigniew, Michałek Jakub, Michałek Paweł, Sikora Szymon, Suszka Eliasz, Śleziak Rafał  
Trener: Legierski Rafał 

Zapowiedź meczu z Rajczą oraz terminarz jesiennej rundy rozgrywek zaprezentujemy w środę. Dodał: Jacek Kohut (7391)