Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
25.10
2016

Ostatni "domowy" weekend przed nami

Miniony weekend był ostatnim w jesiennej rundzie rozgrywek, podczas którego nasze drużyny piłkrskie rozgrywały mecze na własnym boisku.
O tym, że był to weekend udany świadczy bilans - trzy zwycięstwa i jedna porażka.

Prawdziwą kanonadę urządziły sobie w ostatniej kolejce dziewczyny UKS Gimnazjum Istebna, które aż 13:0 pokonały na boisku na Zaolziu drużynę LKS II Goczałkowice.
Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna ukończyła jesienna rundę rozgrywek III Ligi Kobiet Śląsk Grupa 2 na pozycji wicelidera z niewielką, trzypunktową stratą do prowadzącej ekipy ROW Rybnik. Właśnie rybniczanki są jedyną drużyną, która jesienią pokonała nasze dziewczyny. Rewanż na wiosnę u nas!

W dobrym stylu pożegnała się z naszymi kibicami drużyna seniorów KP Trójwieś, która pokonała na Zaolziu Pierściec 4:1. Ciekawostką jest fakt, że rezultat 4:1 to  ulubiony wynik naszych piłkarzy. W ostatnich trzech kolejkach mecze z ich udziałem kończyły się właśnie takimi rezultatami - 1:4 z Iskrzyczynem, 4:1 z Rudnikiem i 4:1 z Pierśćcem. A wcześniej raz jeszcze - 4:1 z Górkami.
W ostatnim meczu rundy jesiennej nasi seniorzy, którzy są na drugim miejscu w tabeli Klasy B zagrają w sobotę o 15:00 na boisku w Zabłociu. Gospodrze tego spotkania mają - podobnie jak nasza drużyna - 21 punktów.

Znakomitą passę kontynuują juniorzy KP Trójwieś, dla których niedzielne zwycięstwo "Pod Skocznią" nad Kuźnią Ustroń 4:0 było dziewiątym w dziesięciu meczach rundy jesiennej. Nasi młodzi piłkarze prowadzą w tabeli Ligi Wojewódzkiej Juniorów i Trampkarzy III Liga Skoczów z przewagą aż siedmiu punktów nad Wisłą a pierwszą część sezonu zakończą w sobotę o 15:00 w Pielgrzymowicach.
Wcześniej, bo o 13:00 na boisko w Pielgrzymowicach wybiegną nasi trampkarze, którzy w minionej kolejce przegrali z rówieśnikami z Kuźni Ustroń 1:4 (skąd my znamy ten wynik!?) i w tabeli swojej grupy rozgrywkowej zajmują siódme miejsce.

Ostatni mecz rundy jesiennej rozegrają w sobotę o godz. 10:00 w Skoczowie z Lukamem młodzicy APN Góral Istebna.

Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu naszych drużyn zamieścimy po rozegraniu przez nie wszystkich spotkań...Dodał: Jacek Kohut (5061)