Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
1.08
2023

Półkolonie w SP 1 w Koniakowie

Półkolonie w SP 1 w Koniakowie

              W dniach od 31 lipca do 4 sierpnia dzięki inicjatywnie Pani Wójt odbywały się półkolonie w Szkole Podstawowej nr 1 Koniakowie. Uczestniczyło w nich 45 uczniów z klas 1-6.
Pierwszego dnia dzieci były w Centrum Pasterskim, gdzie zapoznały się z tajnikami wyrobów sera oraz wełny, a także własnoręcznie wykonały „owieczkowe magnesy”. Potem wybrały się na spacer na Ochodzitą. Po powrocie do szkoły zjadły pyszny obiad i wzięły udział w zajęciach plastycznych i sportowych.

Kolejnego dnia uczestnicy półkolonii udali się do Izby Pamięci Jerzego Kukuczki, a następnie spędzili czas na basenie w parku wodnym „Olza”.
Trzeciego dnia dzieci wybrały się na Wyrchczadeczkę, gdzie poznały tajniki hodowli głuszców oraz zapoznały się z ciekawostkami o tych ptakach. Mogły poobserwować pszczoły i zobaczyć, jak pozyskuje się miód. Nauczyły się także rozpoznawać gatunki drzew. Na koniec zjadły kiełbasę z grilla i pyszne ciasto. Do domów wróciły zmęczone, ale w doskonałych humorach.

Czwarty dzień uczestnicy spędzili w szkole, gdyż pogoda się popsuła. Najpierw dzieci zagrały w grę terenową, a potem nastąpiły zajęcia plastyczne - każde dziecko ozdobiło ekologiczną torbę. Pomysły mieli fantastyczne. Później nastąpiły rozgrywki sportowe. Na obiad czekała niespodzianka - pyszna pizza.

Ostatniego dnia dzieci przygotowywały przepyszne gofry, a potem spaliły zbędne kalorie podczas sportowych konkurencji. Po obiedzie obejrzały film. Półkolonie zakończyły się rozdaniem nagród, pamiątkowych dyplomów i słodkich niespodzianek. To był wspaniały czas.

Półkolonie zostały sfinansowane z budżetu Gminy Istebna.

 Dodał: Magdalena Rucka (9025)