Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
1.08
2023

Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 2 w Koniakowie

 Od 26-30 czerwca 2023r. odbywały się w naszej szkole półkolonie dla dzieci i młodzieży. Taka forma wakacyjnego czasu dla uczniów szkół podstawowych jest inicjatywą Wójta Gminy Istebnej - Pani Łucji Michałek - Chudeckiej. W tym roku dodatkowym wsparciem finansowym objęła naszych uczniów Rada Rodziców, która postanowiła sfinansować jeszcze jedną grupę dzieci. 

Tydzień naszych półkolonii obfitował w liczne atrakcje. Było artystycznie, wyczynowo, wycieczkowo i kulinarnie. W pierwszym dniu tworzyliśmy portrety innych w plenerze. Pomogła nam w tym przeźroczysta folia, rozciągnięta pomiędzy drzewami. Dodatkowo nie brakowało sportowych aktywności i rywalizacji. Drugi dzień był bardzo wymagający. Pan Łukasz Skwara przywiózł ściankę wspinaczkową, która okazała się wielką atrakcją dla uczestników półkolonii. Mimo zmiennych warunków pogodowych, niektóre dzieci kilkakrotnie zdobywały szczyt ścianki. W trzecim dniu była wycieczka. Pojechaliśmy ciuchcią do Muzeum Świerka i woliery pokazowej głuszców w Jaworzynce. Tą atrakcję zakończyliśmy wspólnym pieczeniem kiełbasek na grillu. W kolejnym dniu przyszedł czas na basenowy relaks, gdzie po dwóch godzinach zabaw basenowych wróciliśmy na pyszny obiad do szkoły. W ostatnim dniu miło spędzaliśmy czas w szkole. Było robienie wspólnych sałatek i deserków, były gry i zabawy. Przyszedł też czas na podsumowanie i pożegnanie się. Jak się okazało - to, co dobre szybko mija i nasze półkolonie się zakończyły. Uczestnicy mieli niedosyt a my po raz kolejny doświadczyliśmy niezwykle pięknego i cennego czasu poznawania naszych uczniów.  

Serdecznie dziękuję Pani Wójt, Radzie Rodziców, Nadleśnictwu Wisła, Górskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Szczyrku, Kompleksowi Basenowo-Rekreacyjnemu Zagroń i wszystkim ludziom dobrej woli, za inicjatywę i wszelką pomoc w pięknym, radosnym i twórczym zorganizowaniu czasu dla naszych uczniów. Serdecznie dziękuję też uczniom za radość, otwartość na siebie na wzajem, wysoką kulturę osobistą i dbanie o wzajemne bezpieczeństwo. Dziękuję rodzicom za wszelką pomoc i zaangażowanie. Dziękuję wychowawcom i wolontariuszom za wspaniale zorganizowany czas i dużą troskę o każdego uczestnika.

Półkolonie zostały sfinansowane z budżetu Gminy Istebna.Dodał: Magdalena Rucka (9026)