Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
1.08
2023

Półkolonie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Istebnej

Półkolonie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  trwały od 10.07.2023r. do 14.07.2023r. i przebiegały pod hasłem aktywności fizycznej. W półkoloniach brało udział 60 dzieci z klas 1-7.      

W poniedziałek 10.07.2023r. udaliśmy się na spacer po okolicy- na ,,Boisko na Zaolziu” gdzie zostały przeprowadzone zabawy integracyjne, zabawy z piłką, gra w badmintona oraz atrakcją była kąpiel w rzece Olza.  Pyszny obiad dowiozła nam kuchnia. Niespodzianką był powrót ,, Ciuchcią”. Dzień zakończyliśmy pysznymi lodami w Weronie.      

W drugim dniu odbyła się wycieczka na ,, Wyrchczadeczkę” gdzie dzieci miały okazję poznać tajniki hodowli głuszców, przechowywania i pielęgnowania sadzonek m.in świerka, największe emocje wzbudziła obserwacja pszczół. Dzieci na własne oczy zobaczyły w jaki sposób pszczoły przynoszą do ula nektar oraz pyłek, poznały tajniki hodowli pszczół, pozyskiwania miodu oraz dowiedziały się w jaki sposób   możemy pomóc pszczołom. Wycieczka zakończyła się grillem oraz pysznym ciastem.      

Trzeci dzień półkolonii zaplanowaliśmy na basenie, gdzie dzieci mogły popróbować swoich sił w wodzie oraz wspaniale się zabawić. Po powrocie z basenu dzieci udały się na zajęcia plastyczne m.in. każde dziecko ozdobiło ekologiczną torbę na zakupy.      

Czwarty dzień półkolonii to dzień sportu na hali sportowej wielu konkurencjach dzieci zdobywały punkty, po podsumowaniu zostali wyłonieni zwycięzcy, którzy otrzymali nagrody sportowe.Po wyczerpującym dniu czekała na dzieci niespodzianka obiadowa  w postaci pizzy.      

Ostatni dzień  to zajęcia regionalne w Muzeum na Grapie, dzieci poznały ciężką pracę górali, tryb ich życia oraz dawne zabawy dzieci. Każde dziecko miało okazję zrobić dla siebie pamiątkowy magnes. Mieliśmy też okazję spróbować kuchni góralskiej w postaci ,,Kubusia z jabłkami”.  Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

Półkolonie sfinansowano z Budżetu Gminy Istebna.Dodał: Magdalena Rucka (9023)