Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
13.07
2018

„Piktorialne Impresje” w Istebnej

W czwartkowe popołudnie 12 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej odbył się wernisaż wystawy „Piktorialne Impresje” Jerzego Jurzykowskiego i Józefa Frydrycha. Było to jedno z wydarzeń, organizowanych w ramach projektu Jabkový-barevný den” realizowanego przez Jabłonkowskie Centrum Kultury i Informacji w Jabłonkowie.

Zebranych gości przywitała Elżbieta Legierska – Niewiadomska Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej. Wójt Gminy Istebna Henryk Gazurek serdecznie pogratulował artystom zajmującym się mało popularną, ciekawą dziedziną sztuki, jaką jest fotografia piktorialna.

Artyści fotografowie opowiedzieli o swojej pasji i inspiracjach w swoich pracach, które stanowią artystyczny montaż obrazu fotografowanego z wyobraźnią twórczą. Każdy z nich wykształcił swój własny, niepowtarzalny styl tworzenia „malowanych kliszą” obrazów. Jerzy Jurzykowski i Józef Frydrych chętnie odpowiadali na pytania zebranych i przybliżyli jak wygląda proces twórczy przy tworzeniu piktorialnych impresji.

Na wernisażu obecni byli : Wójt Gminy Istebna Henryk Gazurek z małżonką, Elżbieta Legierska – Niewiadomska Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej, Gabriela Niedoba Dyrektor Jabłonkowskiego Centrum Kultury i Informacji, Dominika Heczková – pracownik Centrum i koordynator projektu.

Jak powiedział Jerzy Jurzykowski- fotografia piktorialna ma to do siebie, że jest jak książka - każdy odczytuje ją na swój sposób. Wystawa w sali GOK-u prezentuje się pięknie i zaprasza do „odczytywania” i odnajdywania sensów fotografii. Będzie można ją zobaczyć do 31 sierpnia 2018 roku. Serdecznie zapraszamy!Dodał: Barbara Juroszek (6085)