Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
22.06
2021

Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Istebnej wreszcie tętni życiem

Z początkiem minionego roku szkolnego ze środków Urzędu Gminy powstał przy naszej szkole długo wyczekiwany plac zabaw. „Urządzenie wielofunkcyjne”, bo tak brzmi oficjalna nazwa zjeżdżalni z przeróżnymi dodatkami, w tym huśtawką, było oblegane niemalże od pierwszych godzin po zamontowaniu. Niestety, jesienna pogoda i przerwanie nauki w szkołach spowodowało, że przez bardzo długi okres nikt nie mógł z tego miejsca korzystać.

W ostatnim czasie udało się jednak wzbogacić plac o dodatkowe urządzenia dla dzieci. Nic więc dziwnego, że jak tylko przygrzało kwietniowe słonko i zrobiło się odrobinę cieplej, najmłodsi ruszyli na rozpoznanie terenu. Dwie nowe huśtawki sprężynowe: „Konik” i „Żyrafa” oraz huśtawka wagowa, zostały porządnie przetestowane w kategorii „wagi piórkowej”. Natomiast dołożona do kompletu stalowa ławka z koszem na śmieci, nie zyskała uznania wśród maluchów.

W końcu minął czas nauki zdalnej i starsze klasy też mogą spędzać tutaj wolne chwile. Teraz więc, kiedy tylko pogoda na to pozwala, uczniowie kierują się w stronę placu zabaw i nawet ławka stała się potrzebna... Wszyscy bardzo cieszymy się z tego miejsca, które nie tylko umila czas spędzony w szkole, ale także integruje, uczy współpracy i wspomaga rozwój fizyczny.

W imieniu wszystkich zadowolonych użytkowników - uczniów, rodziców, nauczycieli i Dyrekcji bardzo serdecznie dziękujemy Pani Wójt Gminy Istebna – Łucji Michałek, jej zastępcy – panu Ryszardowi Macurze oraz pani Edycie Jałowiczor, która realizowała to zadanie.

tekst: B. DymarekDodał: Oliwia Szotkowska (7972)