Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
18.08
2016

Poczta ponownie na Trójstyku!

W sobotę 20 sierpnia na Trójstyku w Jaworzynce czynne będzie stoisko pocztowe z okazji Uroczystej Mszy Świętej Trzech Narodów w 1050 rocznicę Chrztu Polski w Nadzwyczajnym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia.

Organizatorami "Poczty z Trójstyku" są: Urząd Pocztowy w Istebnej, Polski Związek Filatelistów Oddział w Rudzie Śląskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej.

Każdy kto odwiedzi stoisko w tym dniu, będzie mógł wysłać swoją unikatową przesyłkę z Trójstyku granic Polski, Czech i Słowacji. 
Wszystkie listy i kartki pocztowe, zarówno krajowe jak i zagraniczne, ekonomiczne i polecone, opatrzone będą dwoma dodatkowymi stemplami: "Jubileusz Miłosierdzia" oraz "nadano z Trójstyku granic POLSKI, CZECH, SŁOWACJI w Jaworzynce”.

Z okazji uroczystości wydana została okolicznościowa koperta, do nabycia w stoisku pocztowym. Będzie też możliwość zakupu znaczków pocztowych envelo tematycznie związanych z tym wydarzeniem, a także innych obiegowych znaczków Poczty Polskiej. Wszystkie przesyłki nadane z Trójstyku zostaną ostemplowane okolicznościowym stemplem (patrz załącznik poniżej) po przewiezieniu do Urzędu Pocztowego Istebna, zostaną tam ostemplowane datownikiem dziennym tego urzędu, a następnie dostarczone do adresatów w kraju i za granicą.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. Zapewniam, że nasz namiot będzie widoczny z daleka a stoisko czynne będzie od godz. 8:00 do 15:00.

Jacek Pyszny

pyjack@op.pl

tel. 506 127 797Dodał: Jacek Kohut (4968)