Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
15.11
2017

Podsumowanie jesiennej rundy rozgrywek piłkarskich

Prezentujemy podsumowanie występów naszych drużyn piłkarskich w rozgrywkach ligowych jesiennej rundy sezonu 2017/2018.

*** Rozpoczynamy tradycyjnie od drużyny kobiet UKS Gimnazjum Istebna, która rundę jesienną zakończyła wysokim zwycięstwem nad Polonią Tychy 3:0.
Nasze dziewczyny w pierwszej części spisały się bardzo dobrze notując w rozegranych 14 meczach dwanaście zwycięstw, jeden remis i jedną porażkę. Ten bilans sprawia, że nasza drużyna zakończyła pierwszą część sezonu na fotelu lidera. Podopieczne trenera Marcina Pudalika strzelają sporo bramek, ale przede wszystkim znakomicie bronią. W jesiennych spotkaniach nasze dziewczyny straciły zaledwie 6 goli!
Wiosenna runda rozgrywek zapowiada się fascynująco, gdyż w czołowej trójce ligi oprócz naszej drużyny są jeszcze ekipy ROW II Rybnik i Jaskółki Chorzów.  Te dwie drużyny zakończyły już jesienną rundę i w tej chwili mają nad naszymi piłkarkami dwa punkty przewagi.

UKS Gimnazjum Istebna Kobiety
mecze - 14
miejsce - 1
punkty - 37
bramki - 55:6
bilans - 12 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka

*** Dobrą rundę jesienną mają za sobą seniorzy APN Góral Istebna, którzy w tabeli Klasy B zajmują pozycję wicelidera z dorobkiem 20 punktów. Dwa punkty więcej ma na swoim koncie drużyna Pogórza, z którą nasi piłkarze rywalizować będą na wiosnę o tytuł mistrza gdyż pozostałe ekipy mają już do tej dwójki znaczne straty punktowe. Drużyna Górala zdobyła jesienią najwięcej bo 28 bramek w Klasie B, co daje przeciętną 3 gole na mecz.
Warto dodać, że podopieczni Rafała Legierskiego mają przed rundą wiosenną mały handicap, gdyż rewanżowy mecz z Pogórzem odbędzie się w Istebnej. Przypomnijmy, że jesienne spotkanie obu drużyn w Pogórzu zakończyło się remisem 1:1.

APN Góral Istebna Seniorzy
mecze - 9
miejsce - 2
punkty - 20
bramki - 28:15
bilans - 6 zwycięstw, 2 remisy , 1 porażka

***W połowie tabeli IV Ligi Wojewódzkiej a konkretnie na szóstym miejscu zakończyli jesienne zmagania juniorzy APN Góral Istebna. W 11 rozegranych meczach nasi młodzi piłkarze wywalczyli 17 punktów prezentując niezłą formę strzelecką. Tylko dwie drużyny w lidze mają więcej strzelonych bramek (46) niż nasi zawodnicy (44).
Liderem tabeli tej grupy rozgrywkowej jest Hażlach z dorobkiem 30 punktów.

APN Góral Istebna Juniorzy
mecze - 11
miejsce - 6
punkty - 17
bramki - 44:29
bilans - 5 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki

*** Trzecie miejsce w tabeli IV Ligi Wojewódzkiej zajmują po rundzie jesiennej trampkarze APN Góral Istebna. Jako ciekawostkę związaną z tą ligą warto podać fakty dotyczące ostatniej ekipy w tabeli czyli Pierśćca. Drużyna ta w ośmiu rozegranych meczach strzeliła jedną a straciła aż 213 bramek notując takie wyniki jak 0:43, 0:31, 0:38. Nasi trampkarze w meczu z Pierśćcem wygrali 26:0!
Na prowadzeniu w tej grupie są Górki, które zgromadziły na swoim koncie 24 punkty i - co jest pewnym ewenementem - nie straciły jesienią ani jednej bramki.

APN Góral Istebna Trampkarze
mecze - 8
miejsce - 3
punkty - 16
bramki - 64:9
bilans - 5 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki

*** Trudną jesień mają za sobą rywalizujący w rozgrywkach III Ligi Wojewódzkiej młodzicy APN Góral Istebna. Nasi młodzi piłkarze zajęli ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 3 punktów. W tabeli tej grupy lideruje Lukam Skoczów, który zgromadził 28 punktów (drużyny grające w tej lidze rozgrywają w trakcie jednej rundy z każdym rywalem mecze zarówno u siebie jak i na wyjeździe).

APN Góral Istebna Młodzicy
miejsce - 6
punkty - 3
bramki - 10:53
bilans - 1 zwycięstwo, 9 porażek

*** Najmłodszą grupą rywalizującą w rozgrywkach ligowych są orliki APN Góral Istebna, którzy występują w I Grupie Ligi Wojewódzkiej Skoczów. W siedmiu rozegranych jesienią meczach nasi najmłodsi piłkrze wywalczyli siedem punktów i zajmują piąte miejsce w tabeli. Prowadzi Lukam Skoczów z kompletem 21 punktów.

APN Góral Istebna Orliki
mecze - 7
miejsce - 5
punkty - 9
bramki - 33:47
bilans - 3 zwycięstwa, 4 porażkiDodał: Jacek Kohut (5665)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej