Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
20.06
2016

Podsumowanie warsztatów w ramach projektu „Sztuka- lubię to!”

PODSUMOWANIE WARSZTATÓW W RAMACH PROJEKTU „SZTUKA- LUBIĘ TO!”

Zakończył się cykl czterech warsztatów dla młodzieży gimnazjalnej realizowanych przy Muzeum Jana Wałacha w Istebnej w ramach projektu „Sztuka- lubię to!”. Bilans tych spotkań jest jak najbardziej dodatni. Poznaliśmy młodych, naprawdę zdolnych ludzi, odkryliśmy nowe techniki i prawdziwe talenty. Muzeum Jana Wałacha znów stało się tym, czym było w zamyśle – pracownią pełną twórczej atmosfery, nowych pomysłów i kompozycji.

            Najpierw było wprowadzenie do historii Jana Wałacha i podstaw techniki drzeworytu, w czym pomogła prezentacja multimedialna. Potem czekało na nas odkrycie linorytu, praca z dłutami, pierwsze zadraśnięcia i .... pierwsze odbitki. Trzeba było użyć trochę siły, żeby spod nasączonego tuszem wałka wyszły czarno – białe cuda. Jedna z uczennic zaprojektowała nawet przepiękne logo Muzeum. Prawdziwym hitem okazały się płócienne torby z odbitkami własnoręcznie wykonanych matryc. Z dumą wywiesiliśmy je na korzeniach zdobiących frontową ścianę muzeum. Na następnych spotkaniach uczniowie malowali ogrody,  zgłębiali też tajniki malowania w plenerze i ćwiczyli inne techniki artystyczne. Ku naszej radości niektórzy zadeklarowali, że jeszcze do nas powrócą!

            Serdecznie dziękujemy Ewie Cudzich, która poprowadziła warsztaty z ogromnym zaangażowaniem, wolontariuszom projektu a także pani Basi Bielesz, która zachęciła uczniów do udziału w warsztatach i towarzyszyła nam od początku do końca. Dziękujemy także wszystkim gimnazjalistom, którzy przyjęli zaproszenie i zawitali pod strzechą mistrza Wałacha. „Zawsze jak tu przychodzę, wydaje mi się jakbym wchodziła do całkiem innego świata”- powiedziała na zakończenie jedna z gimnazjalistek wyrażając chyba odczucia wielu osób. Wierzymy , że jednak warto było przekroczyć tę granicę!

Organizatorzy

Działania odbyły się w ramach projektu „Sztuka – lubię to!” realizowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.Dodał: (4864)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej