Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
31.07
2019

Policjanci z Wisły zapraszają na turniej do Istebnej - pomagamy

Pomagają nie tylko podczas służby. Policjanci oraz funkcjonariusze innych służb angażując się w pomoc dla córki funkcjonariusza Straży Miejskiej w Wisła Ewelinki Pilch organizują charytatywny Turniej Siatkarski. Uczestniczyć we nim będą drużyny reprezentujące służby mundurowe oraz władze samorządowe. Serdecznie zapraszamy 06 sierpnia 2019r o godz.14:00 do kibicowania, a jednocześnie wspierania Ewelinki w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej (w budynku dawnego gimnazjum).

Policjanci z Komisariatu Policji w Wiśle zaangażowali się w pomoc dla małej Eweliny Pilch. Ewelinka jest córką funkcjonariusza Straży Miejskiej w Wiśle, który a co dzień dba o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i odwiedzających go turystów. Dziewczynka urodziła się z genetycznym schorzeniem zwanym zespołem Leigha. Zespół Leigha to rzadka, dziedziczna choroba genetyczna, która prowadzi do postępującej degeneracji ośrodkowego układu nerwowego. Obecnie nie istnieje leczenie przyczynowe tej choroby – można jedynie minimalizować jej skutki. Obecnie Ewelinka jest pod stałą kontrolą neurologa, okulisty, kardiologa oraz gastroenterologa. Kilka razy w tygodniu prowadzone są zajęcia z rehabilitantem, neurologopedią oraz tyflopedagogiem. Jest objęta stałą suplementacją, która niestety jest też bardzo kosztowna. Konieczna rehabilitacja i związane z nią koszty dojazdów, suplementy diety, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, zakup sprzętu medycznego, leki oraz wyjazd na specjalistyczne leczenie – to wszystko jest codziennością rodziców, która okazuje się być codziennością bardzo drogą…

Wszyscy uczestnicy turnieju na co dzień walczą o to, aby każdy czuł się bezpiecznie i przede wszystkim był bezpieczny. Mundurowi po służbie nie zapominają o tym, czym jest niesienie pomocy innym. Stąd też pomysł dzielnicowego KP Wisła mł.asp. Bogusława Burego, aby zorganizować turniej charytatywny piłki siatkowej, podczas którego zbierane będą środki na leczenie Ewelinki, które tym samym wspierać będą rodziców, którzy robią co mogą, aby pomóc swojej córeczce.

Turniej odbędzie się 6 sierpnia 2019r od godz.14:00 w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej ( w budynku dawnego gimnazjum). Uczestniczyć w nim będą  policyjne drużyny reprezentujące komisariaty z Wisły, Rajczy, Węgierskiej Górki oraz reprezentacje GOPR Beskidy, SOP, PSP Cieszyn, Nadleśnictwa Wisła, Urzędu Gminy w Istebnej oraz miasta Wisły.

Zbiórka publiczna podczas turnieju prowadzona będzie przez fundację „Serce dla maluszka” - dochód w całości zostanie przekazany na rzecz leczenia Ewelinki Pilch.

Sala sportowa została udostępniona na ten cel przez Wójta Gminy Istebna Łucję Michałek, która również ufundowała puchary dla zwycięzców.Dodał: (6834)