Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
2.10
2017

Powstaje Droga Różańcowa ze Stecówki na Przysłop

Jeszcze w tym tygodniu na pograniczu Istebnej i Wisły powstanie Droga Różańcowa, która połączy Kapliczkę Matki Boskiej Częstochowskiej na Stecówce, zwaną często „Milenijną” z położoną na Przysłopie kapliczką, w której znajduje się krucyfiks z roku 1864. Droga ta składać będzie się z dwudziestu niewielkich, umieszczonych na drzewach kapliczek poświęconych poszczególnym Tajemnicom Różańcowym. Pomysłodawcami i pierwszymi inicjatorami realizacji tego dzieła jest trójka miłośników gór, turystów i przyjaciół zarazem, mieszkających w trzech zupełnie różnych miejscowościach – Katowicach, Kętach i Rybarzowicach. Idea stworzenia Drogi Różańcowej  spotkała się z przychylnością zarówno  parafian, jak i duszpasterza Parafii Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce, a także Nadleśnictwa Wisła. Na dzień dzisiejszy można już mówić o licznym gronie ludzi dobrej woli zaangażowanych w cały projekt – począwszy od jego przygotowania po obecną realizację. Są to zarówno osoby z Polski, jak i zagranicy, nie do przecenienia jest także rola miejscowej parafii.

Montaż kapliczek różańcowych rozpoczęto w ostatnią sobotę, a jego ukończenie nastąpi w tym tygodniu.  Poświęcenie Drogi Różańcowej już 7 października we wspomnienie NMP Różańcowej po Mszy Św. o godzinie 11.00 - Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce.

Więcej informacji na temat Drogi Różańcowej ze Stecówki na Przysłop znajdą Państwo w październikowym numerze Naszej Trójwsi.Dodał: Oliwia Szotkowska (5605)