Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
3.09
2018

Rok Szkolny 2018/2019 rozpoczęty!

W dniu trzeciego września, w Zespole Szkół w Istebnej, miały miejsce powiatowe uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2018/2019. Wybór miejsca obchodów miał związek ze zmianą siedziby Zespołu Szkół z Zaolzia do centrum Istebnej.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania Hymnu, następnie wszyscy zostali powitani przez dyrektora ZS Istebna, pana Jakub Kuca. Szczególnie serdecznie zostali przywitani Goście: pan Janusz Król - Starosta Cieszyński, Wójt Gminy Istebna pan Henryk Gazurek, wraz z zastępcą, panem Józefem Polokiem, ksiądz Tadeusz Pietrzyk, Proboszcz Parafii Dobrego Pasterza w Istebnej, na której terenie znajduje się szkoła, pan Ludwik Kuboszek - Przewodniczący Rady Powiatu, pani wizytator Agata Franek, reprezentująca Delegaturę Bielską Śląskiego Kuratorium Oświaty i Naczelnik Wydziału Edukacji – pani Maria Pindur. Na uroczystość przybyli również radni powiatowi: Przewodniczący Powiatowej Komisji Edukacji – pan Andrzej Łukasik, wraz z zastępcą – panią Łucją Michałek oraz Rzecznik Powiatu, pani Katarzyna Raszka- Sodawiczny i nauczycielki z Niemiec, obecne  Istebnej w ramach projektu Erasmus. Pan Dyrektor zwrócił się do młodzieży, nawiązując do chlubnych polskich tradycji, opartych na wierności Bogu, umiłowaniu Ojczyzny i własnym honorze i o tym, jak można realizować te wartości we współczesnym świecie. Podziękował również wszystkim, którzy przyczynili się do wyremontowania i przygotowania szkoły na przyjęcie uczniów: włodarzom, administracji i obsłudze, oraz wszystkim nauczycielom.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego pan Starosta życzył młodzieży, by był on jak najbardziej owocny, by zdobyta wiedza niosła wiele nowych umiejętności, a nauka była nie tylko nudnym i trudnym obowiązkiem, ale też powodem do satysfakcji i budowania swojej przyszłości. Zwrócił uwagę, że szkoła powinna być nie tylko miejscem nauki, ale powinna umożliwiać rozwój zainteresowań i uczyć życia w społeczeństwie. Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi naszych szkół pa Starosta życzył, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele radości w tej trudnej i odpowiedzialnej pracy, aby sukcesy uczniów dawały satysfakcję i siły do wypełniania codziennych obowiązków.

Również Wójt Gminy Istebna życzył młodzieży sukcesów a nauczycielom i pracownikom szkół energii do pracy w nowym roku szkolnym. Wspomniał również o tradycjach szkolnictwa ponadpodstawowego w Gminie Istebna, zwracając uwagę, że szkoła średnia wróciła do miejsca, gdzie to szkolnictwo się rozpoczęło. Obaj włodarze podkreślali dobrą współpracę pomiędzy powiatem a gminą, życząc sobie jej dalszego umacniania.

Pani wizytator Agata Franek odczytała list w imieniu Dyrektora Delegatury KO w Bielsku Białej, w którym pan Dyrektor życzył młodzieży roku obfitującego w nowe doświadczenia, które będą wzbogacały jej wiedzę, a nauczycielom, wychowawcom i rodzicom przypomniał, że to oni są towarzyszami i wzorem do naśladowania dla młodych ludzi i powinni wspólnie dbać o to, by szkoła była miejscem przyjaznym i bezpiecznym, w którym powinny panować zgoda i współpraca.

Głos zabrała również pani Łucja Michałek, podkreślając wagę kształcenia młodzieży w gminie Istebna, życząc wszystkim wielu sukcesów w najbliższym roku.

Po części oficjalnej wystąpił zespół z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie, którego dyrektorem jest pani Aleksandra Lipowska (która również zagrała na skrzypcach), z towarzyszeniem panów Bartka Rybki i Błażeja Knopka, a następnie wszyscy obecni stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Następnie goście udali się obejrzeć efekty wakacyjnego remontu, od pomieszczeń sekretariatu i księgowości, poprzez pokój nauczycielski, aż do wszystkich klas. Podkreślano wysoką jakość przeprowadzonych prac i bardzo dobry ich efekt końcowy. W sali nr 1 na gości czekał poczęstunek, przygotowany przez uczniów w zakładach, w których odbywają praktyki zawodowe: Piekarni p. Kawuloka w Koniakowie, Piekarni p. Kawuloka w Istebnej, Zakładach Przetwórstwa Mięsnego p. Legierskich w Istebnej i Restauracji Olimpia w Wiśle. Szczególnie wrażenie zrobił pokaz możliwości i bogactwo smaków cateringu przygotowanego przez  uczniów Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Przy degustacji była okazja do rozmów i wymiany opinii w mniej oficjalnej atmosferze.  

Wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Administracji i Obsługi Gminy Istebna życzymy samych sukcesów i wielu radości w całym roku szkolnym 2018/2019!

Jakub Kuc


Zobacz reportaż:
Otwarcie Roku Szkolnego 2018/19 w Zespole Szkół


Dodał: (6164)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej