Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
5.06
2019

Rusza szkolenie komputerowe dla seniorów 65+ w Gminie Istebna

5 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej odbyło się pierwsze spotkanie rozpoczynające Szkolenie Komputerowe dla Seniorów 65 + w Gminie Istebna prowadzone przez Śląską Akademię Seniora.

 Celem Projektu jest aktywizacja osób powyżej 65 roku życia w obszarze kompetencji cyfrowych poprzez działania szkoleniowe oraz animacyjne. Efektem realizacji Projektu ma być włączenie Seniorów w budowę społeczeństwa informacyjnego w Polsce, rozwój funkcjonalnych kompetencji cyfrowych i umiejętności korzystania z IT w codziennym życiu. W ramach działania 20 seniorów z Gminy Istebna weźmie udział w szkoleniu odbywając cykl 3- godzinnych spotkań dwa razy w tygodniu. Każdy Senior, który będzie obecny na zajęciach, po zakończeniu szkolenia otrzyma tablet na własność.

 Szkolenia umożliwiają każdemu Uczestnikowi Projektu nabycie bardzo praktycznych umiejętności: obsługi Internetu, komputera, telefonu, tabletu i innych urządzeń IT; kształtować kompetencje pomocne w życiu codziennym Seniora (komunikacja online, e-usługi, w tym zakupy i bankowość online, usługi medyczne, e-administracja i wiele innych).Dodał: (6721)