Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
2.06
2022

Spektakl teatralny z okazji Dnia Dziecka

30 maja 2022 r. w ZSP nr 1 Istebna odbył się szkolny spektakl pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, w którym wystąpili ósmoklasiści z grupy teatralnej. Przedstawienie było swoistym prezentem dla całej społeczności szkolnej z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka.

        Inscenizacja przygotowywana była przez kilka miesięcy. Młodzi artyści ofiarnie uczestniczyli w próbach (często po lekcjach lub w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych), szykowali swoje stroje i rekwizyty. Narratorkami baśni były: Nadia Łacek i Zuzanna Macoszek (kl. 8b).W tytułową rolę Królewny Śnieżki wcieliła się Aleksandra Legierska (kl.8c), księcia odgrywał – Wiktor Klajbert (8b), a złą macochę – Kinga Bury (kl.8c). Kreacja lustra przypadła Annie Czepczor (kl.8a), a leśniczego – Klaudii Michałek (kl.8b). W roli ptaszków i motylków wystąpiły uczennice klasy 8b: Julia Bujok, Natalia Piesiak oraz Kasia Probosz. Wreszcie krasnoludków kreowali: Bartek Kukuczka, Patrycja Michałek, Oliwia Młynarczyk, Filip Suszka, Agnieszka Waszut  z klasy 8a oraz Justyna Byrtus i Sergiusz Marekwica z klasy 8b. O oprawę muzyczną i efekty dźwiękowe spektaklu zadbał p. Błażej Knopek, natomiast o scenografię – p. Renata Gorzołka.

        Przedstawienie było grane w dwóch odsłonach: najpierw dla przedszkolaków i klas 1-3, a później dla uczniów z klas 4-8. Aktorzy nawiązywali świetny kontakt z maluchami, a przyjazd księcia na hulajnodze wywołał prawdziwą furorę. Było zatem i śmiesznie, i wzruszająco, i refleksyjnie. Spektakl z pewnością podobał się zgromadzonej w hali publiczności, o czym świadczyły gromkie brawa widzów.

        Mamy nadzieję, że nasza baśniowa inscenizacja była dla wszystkich uczniów oryginalnym prezentem z okazji Dnia Dziecka!

                                               

 

 

opracowała: Cecylia Suszka- opiekunka grupy teatralnejDodał: Łucja Jałowiczor (8546)