Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
12.05
2017

Spotkanie z Andrzejem Niedobą - autorem książki Matka Ziemia

12 maja o godzinie 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej odbyło się spotkanie promocyjne książki pt. "Matka Ziemia", na którym obecny był także autor publikacji - Andrzej Niedoba.

Spotkanie było niezwykle ciekawe, a momentami także wzruszające. Autor wspominał czasy i wydarzenia, w jakich powstawały opisane w książce wspomnienia. Przytaczał anegdoty z pracy w radiu i telewizji. Opowiedział zebranym gościom historię swojej rodziny i interesujące historie bohaterów z książki, które dotyczą także terenu gminy Istebna.

Na spotkaniu obecny był Wójt Gminy Istebna - Henryk Gazurek i sołtys Koniakowa - Jan Gazur, a także liczni goście z Polski i z Zaolzia.

Książka utrzymana jest w formie reportaży i rozmów z bohaterami, a dostępna jest w Ośrodku w cenie 45 zł.

Zapraszamy!

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Andrzej Niedoba - publicysta i dramaturg polski, autor reportaży, oraz sztuk teatralnych. Napisał również słowa pieśni "Szumi jawor", do której muzykę skomponował jego ojciec Adam Niedoba. Urodzony w 1940 roku. Napisał książki "Siedemdziesiąt dziewięć nocy", "Piekłoniebo" oraz dramaty "Rajska jabłonka", "Pakamera", "Górlandia", "Kim pani jest". Ta ostatnia sztuka, w której grała Krystyna Janda i Mirosława Dubrawska, była pokazywana kilkakrotnie w Teatrze Telewizji. 

Autor tekstu do pieśni górali "Szumi Jawor, szumi...".Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3913761,nie-zaginie-w-beskidach-rod-niedobow-slask-plus,id,t.htmlDodał: (5402)