Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
31.01
2018

Sukces Marii Krężelok w Bielsku – Białej

Sukces Marii Krężelok w Bielsku – Białej

26 stycznia 2018r. odbył się IV Konkurs Recytatorski Niektórzy lubią poezję  organizowany przez Miejski Dom Kultury im. W. Kubisz w Bielsku - Białej. W dwóch kategoriach wiekowych (gimnazjum, liceum) zaprezentowało się około czterdziestu uczestników.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice oddziałów gimnazjalnych: Maria Krężelok (kl.III c) i Julia Kukuczka (kl. IIa) – podopieczne p. Cecylii Suszki. Konkurs, który polegał na wyrecytowaniu dowolnego wiersza Wisławy Szymborskiej, dostarczył nam wielu emocji i wrażeń artystycznych. Uczestnicy – zwłaszcza ci przygotowywani przez profesjonalistów, czyli często aktorów czy instruktorów teatralnych – prezentowali mistrzowską interpretację utworów naszej noblistki. Tym bardziej zasługuje na podkreślenie fakt, iż w gronie konkursowych laureatów znalazła się nasza uczennica – Maria Krężelok – która świetnie wyrecytowała wiersz Nieczytanie, za co otrzymała III miejsce i liczne gratulacje ze strony jurorów.

I my przyłączamy się do owych gratulacji, a jednocześnie mamy cichą nadzieję, że sukces Marysi zostanie powtórzony, bo już za rok kolejna edycja tegoż konkursu!    

                                   Cecylia Suszka

 

Foto: www.mdk.beskidy.plDodał: Piotr Gazurek (5797)