Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
12.12
2017

Sukcesy Zespołu Koniaków

Zespół Regionalny Koniaków najlepszy w Polanicy – Zdroju i w Ciechanowcu!

            Zespół z Koniakowa w dniach 29.09.-01.10. 2017 roku brał udział w XVIII Międzynarodowym Przeglądzie Spółdzielczych Zespołów Artystycznych „Tęcza Polska” w Polanicy - Zdroju. Jak zawsze zauważono i doceniono autentyczny folklor górali Beskidu Śląskiego. Na stronach organizatorów czytamy: Jury w składzie: Dariusz Jakubowski – przewodniczący, Justyna Kuban, Żaneta Żardecka, Józef Gawlik, podkreśla znaczenie Festiwalu Tęcza Polska w kultywowaniu tradycji i podtrzymywaniu wartości i treści kultury narodów i regionów. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, sponsorów i twórców Festiwal Tęcza Polska, przez 18 lat swojego istnienia, stał się niezwykle ważnym miejscem spotkania z autentyczną twórczością artystyczną, a Polanica-Zdrój istotnym miejscem promocji dokonań ruchu spółdzielczego.

Po obejrzeniu i wysłuchaniu 22 zespołów, Jury postanowiło przyznać wyróżnienia i nagrody:

I nagroda – Zespół Regionalny Cepelia Koniaków – Koniaków, woj. śląskie oraz I nagroda – Zespół Regionalny Sądeczanie – Nowy Sącz, woj. małopolskie; II nagroda – Wręczynki – Wręczyca, woj. śląskie; II nagroda – Trębaczewianie – Trębaczew, woj. łódzkie; III nagroda – Regionalny Zespół Śpiewaczy Radostowianki – Pszczyna, woj. śląskie.

            Kolejne sukcesy członkowie Zespołu Koniaków oraz Przyjaciele zdobyli początkiem grudnia 2017 r. w Ciechanowcu na XXXVII Konkursie Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego, organizowanym przez Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewody Podlaskiego i Marszałka Województwa Podlaskiego, przy współudziale Starosty Wysokomazowieckiego oraz Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu.

W kategorii trombity – dzieci: II miejsce zdobył Paweł Kukuczka z Koniakowa, zaś III miejsce Wiktoria Gruszka.

W kategorii rogi pasterskie: Paweł Kukuczka zdobył III miejsce, a Wiktoria Gruszka wyróżnienie.

W kategorii trombity – dorośli: I miejsce zdobył Tadeusz Rucki z Koniakowa, II miejsce Janusz Macoszek z Istebnej, zaś III miejsce Jan Bogłowski z Zimnej Wody z Koniakowa.

W kategorii rogi pasterskie – dorośli: I miejsce także dla Tadeusza Ruckiego z Koniakowa, II miejsce zdobył Antoni Adamus z Koniakowa, zaś wyróżnienia: Janusz Macoszek z Istebnej i Trio – Tadeusz Rucki, Jan Bogłowski, Antoni Adamus z Koniakowa.

W kategorii inne instrumenty pasterskie - dzieci do lat 16: I miejsce zdobył Paweł Kukuczka Z Koniakowa, III miejsce Aleksandra Juroszek z Jaworzynki, zaś wyróżnienia: Wiktoria Gruszka, Faustyna Gwarek i Julia Legierska z Koniakowa.

W kategorii inne instrumenty pasterskie – dorośli, wyróżnienia zdobyli Janusz Macoszek i Łukasz Bury z Koniakowa.

            Sukcesem zakończył się także występ solistek zespołu na Przeglądzie w Jaworzynce w Muzeum na Grapie, gdzie Wiktoria Gruszka, Zosia Kohut i Sabina Matuszna zdobyły II miejsce. Serdecznie gratulujemy także uczennicom Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie: Jagnie Suszce i Martynce Legierskiej za zdobycieI miejsca w przeglądzie przy Muzeum Na Grapie. Dziewczynki do występu przygotowywała pani Urszula Gruszka.

Gratulujemy!

 

UWAGA!

W imieniu członków i kierownictwa Zespołu Regionalnego Koniaków serdecznie zapraszamy na  XXV Bal Góralski, który w tym roku odbędzie się 20.01.2018 roku w Dworze Kukuczka w Istebnej. Koszt udziału w niezapomnianej zabawie to 150 zł. Bal powiązany jest z obchodami  Jubileuszu 85-lecia istenienia Zespołu. Z tej okazji byłych członków zespołu serdecznie prosimy o kontakt z kierownikiem zespołu, panią Urszulą Gruszka do 15.12.2018. Numer telefonu: 512 070 895.Dodał: (5714)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej