Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
9.10
2017

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP2 Koniaków Rastoka

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia ŚDTM (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. „Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.”  - tak zapewniają organizatorzy ŚDTM.

I my, jako szkoła SP2 w Koniakowie poprzez wspólną zabawę, włączyliśmy się po raz pierwszy z ludźmi na całym świecie w VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tegorocznemu świętu tabliczki przyświecało hasło: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.”

W ostatnim tygodniu września ozdobiliśmy szkolny korytarz plakatami informacyjnymi,  przykładami działań i zgadywanek matematycznych. Rozwiesiliśmy różne pomysły na zapamiętywanie tabliczki mnożenia.

Wszystko po to, by uczniowie mogli przystąpić do egzaminów z tabliczki mnożenia w ostatni piątek miesiąca września.

W dniu 29 września dla chętnych zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne  cztery zabawy z tabliczki mnożenia. Dzieci ustawiały się w długich kolejkach do egzaminów pt. losy, minutka, memory czy loteria matematyczna.

Obchody ŚDTM wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, którzy zdobyli tytuł MT EXPERT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Mam nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Do egzaminów przystąpiło ponad 30 uczniów. Tytuły Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobyli: Artur Bielesz (7 klasa),  Marcin Legierski (7 klasa), Paweł Fiedor (7 klasa), Grzegorz Kawulok (5 klasa), Marek Legierski (7 klasa) i Wanessa Fiedor (5 klasa).

Gratuluję Mistrzom.

Jeżeli zorganizowanie tego dnia sprawiło, że każdy z nas utrwalił sobie choćby jeden przykład tabliczki mnożenia – WARTO BYŁO!

Na koniec podziękowania.

Przede wszystkim dziękuję pani Dyrektor, że pozwoliła włączyć się w te obchody i wspierała nas na każdym kroku, za zorganizowanie słodkich nagród i upominków. Wszystkim Paniom i Panom, że cierpliwie znosili cały ten zgiełk i zamęt oraz tym uczniom za przygotowania techniczne (opracowanie gazetek, noszenie ławek, przeprowadzanie konkursów, fotografowanie imprezy).

W szczególności jednak podziękowania należą się Wam, drogie Uczennice i Uczniowie za to, że się uczyliście, staraliście i pokazaliście, że Wam się chce. Super!

mgr inż. Gizela Kubica

Koordynator Akcji ŚDTM w SP2 w KoniakowieDodał: Oliwia Szotkowska (5614)