Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
16.11
2017

Szkolenie z TIFF Academy dla animatorów kultury

W dniach 13- 15 listopada  w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej lokalni animatorzy kultury uczestniczyli w szkoleniu TIFF Academy – Super Van, zorganizowanym przez TIFF Center z Wrocławia.

W trakcie trzech dni warsztatów uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzy w zakresie pakietu Google Apps, otwartych Licencji Creative Commons. Czas szkolenia był również wypełniony nabywaniem nowych umiejętności związanych z obróbką zdjęć i tworzeniem plakatów i grafik na potrzeby promocji na internetowych kanałach social media.

Szkolenie zakończyło się warsztatami dla grupy seniorów oraz grupy młodzieży , które prowadzili uczestnicy warsztatów. Razem z seniorami wędrowaliśmy po muzeach na całym świecie za pomocą aplikacji Google Art&Culture oraz odwiedziliśmy zbiory cyfrowe Zofii Rydet, która za pomocą fotografii dokumentowała ludzi i miejsca w różnych regionach kraju, również w Istebnej.  Natomiast z grupą młodzieży naszego Gimnazjum odwiedzaliśmy strony z otwartymi licencjami i tworzyliśmy grafiki za pomocą serwisu Canva.

Szkolenie to dofinansowane było ze środków Narodowego Centrum Kultury, a każdy z jego uczestników otrzymał certyfikat.

Tekst i zdjęcia – Karina CzyżDodał: (5667)