Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
8.01
2018

Trzecie złoto Mistrzostw Polski dla MKS Istebna!

Trwa fenomenalna passa biegaczy MKS Istebna, którzy w osobach Elizy Ruckiej i Dominika Burego zdobyli kolejny złoty medal Mistrzostw Polski - tym razem w sprintach drużyn mieszanych techniką klasyczną!

Ogromne słowa uznania należą się zawodnikom i trenerom - Jarosławi Hulawemu (zarazem prezes klubu), Tadeuszowi Krężelokowi (członek sztabu szkoleniowego kadry narodowej) i Mirosławowi Kapasiowi - gdyż to trzeci już złoty medal reprezentantów tego klubu w trzecim dniu Mistrzostw Polski!

Znakomicie zaprezentowała się również drużyna mieszana NKS Trójwieś Beskidzka w składzie Agata Warło i Mateusz Haratyk, która zajęła trzecie miejsce!

Tytuły mistrzowskie braci Dominika i Kamila Bury i Elizy oraz medal Agaty i Mateusza to nie jedyne osiągnięcia naszych biegaczy podczas rozgrywanych na Polanie Jakuszyckiej Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w biegach narciarskich.

Już w pierwszym dniu zawodów w biegach sprinterskich, w którym mistrzem Polski został Kamil bardzo dobrze zaprezentowały się zarówno Eliza jak i Agata. Eliza zajęła w klasyfikacji kobiet szóste miejsce zaś Agata ukończyła zawody na ósmym miejscu. Uzyskany wynik dał Agacie tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii młodzieżowej.

W drugim dniu zawodów okraszonym złotym medalem Dominika na czwartym miejscu w klasyfikacji seniorów uplasował się Mateusz zaś piąty był mistrz Polski w sprincie Kamil. Warto dodać, że Mateuszowi do brązowego medalu zabrakło zaledwie 0,3 sekundy.

Podobnie jak w przypadku Agaty wynik Kamila zapewnił mu drugie miejsce Mistrzostw Polski Młodzieżowców. Tytuł mistrza Polski w tej kategorii przypadł - co oczywiste - Dominikowi.

Również nasze dziewczyny zaprezentowały się w technice dowolnej znakomicie. Eliza wywalczyła wśród Kobiet czwarte miejsce zaś Agata był siódma co dało jej tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski!

Naszym biegaczkom i biegaczom oraz ich trenerom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkurencjach trwających Mistrzostw Polski!Dodał: Jacek Kohut (5750)