Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
3.06
2016

Twórcze warsztaty dla młodzieży w pracowni Jana Wałacha

„Sztuka -  lubię to!” czyli twórcze warsztaty dla młodzieży w pracowni Jana Wałacha.

Rozpoczął się cykl warsztatów dla młodzieży gimnazjalnej pod hasłem „Sztuka- lubię to!” organizowanych przy Muzeum Malarstwa Jana Wałacha w Istebnej.

                W maju uczniowie dwóch klas Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej, obejrzeli barwny pokaz slajdów i wysłuchali prelekcji na temat twórczości Jana Wałacha i technik, którymi się posługiwał. Wykład miał na celu nie tylko przedstawienie faktów z życia i twórczości artysty z Istebnej, ale również nawiązanie dialogu z uczniami i przekonanie ich do odwiedzenia Muzeum.

                Zaś 2 czerwca w pracowni Jana Wałacha na Andziołówce pojawili się młodzi adepci sztuki, którzy otoczeni zewsząd dziełami mistrza, wykonali swoje pierwsze linoryty. Uczestniczki najpierw naniosły rysunek na deseczkę z PCV . Potem dłutkami wycinały matrycę, by po pokryciu jej farbą drukarską uzyskać odbitki linorytów. Można powiedzieć, że twórczy klimat pracowni, zdecydowanie udzielił się uczestniczkom warsztatów. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania, bowiem już po pierwszym spotkaniu, spod „wałków” nasączonych tuszem wyszły prawdziwe małe dzieła sztuki!

Warsztaty poprowadziła Ewa Cudzich, przy współudziale Barbary Juroszek, Natalii Kocierz i wolontariuszy projektu.

Serdecznie dziękujemy pani Barbarze Bielesz z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej za współpracę przy organizacji warsztatów.

BJ

 

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz przez Urząd Gminy Istebna.Dodał: (4829)