Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
11.07
2018

Uczniowie z Iławy na koloniach w Gminie Istebna

Kolonie letnie w ramach porozumienia gmin Istebna i Iława

W dniach od 26 czerwca do 09 lipca 2018r. Gmina Istebna gościła uczniów z zaprzyjaźnionej Gminy Iława. 

      Młodzież wypoczywała w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworzynce. Pomimo kapryśnej aury staraliśmy się zapewnić uczestnikom kolonii wiele atrakcji. Pokazaliśmy im uroki najbliższej okolicy, Trójwsi i regionu.

      Odwiedziliśmy Muzeum im. Jana Wałacha, gdzie koloniści wzięli udział w warsztatch plastycznych, gościliśmy w Centrum Pasterskim, gdzie poznaliśmy tajniki wypasu owiec. Koloniści zobaczyli również, gdzie stykają się granice trzech państw, poznali życie i pracę dawnych górali w Muzeum na Grapie oraz odwiedzili Wystawę Twórczości Ludowej w Istebnej. Pracownicy Szkółki Leśnej w Wyrchczadeczce zorganizowali dla naszych podopiecznych prelekcję na temat hodowli i ochrony głuszców. Młodzież miała okazję zwiedzić również Zamek w Pszczynie, a w Chlebowej Chacie w Górkach Wielkich spróbować włsnoręcznie upieczonych podpłomyków i zobaczyć, jak kiedyś wyrabiano masło i ser.

      Koloniści mieli przyjemność spotkać się z wybitnymi muzykami naszego regionu- Panem Zbigniewem i Janem Wałach, którzy przybyli do naszej szkoły, by zaprezentować urok ludowych instrumentów i  czar góralskiej muzyki.

     Wśród atrakcji przyrodniczych nie można zapomnieć o spotkaniu z przyrodnikiem pasjonatem- Panem Andrzejem Pająkiem, który bardzo ciekawie opowiadał o gadach, prezentując żywe okazy.

       Gościliśmy również w mieście Kraka, gdzie główną atrakcją było zwiedzanie Katedry na Wawelu, Kościoła Mariackiego i Smoczej Jamy.

        W trakcie kolonii wszyscy jej uczestnicy mieli okazję, aby wykazać się swoimi wielorakimi zdolnościami i talentami biorąc udział w licznych konkursach.

Podczas trwania letniego obozu, wypoczywającą na nim młodzież odwiedził Wójt Gminy Istebna Henryk Gazurek oraz Zastępca Wójta Józef Polok, przekazali oni kolonistom serdeczne pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców Iławy.

          Nasze kolonie zakończyły się wyborem MISS i MISTERA KOLONII 2018.

       W imieniu organizatorów i własnym dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia pobytu młodzieży z Gminy Iława na terenie naszej Gminy. Mamy nadzieję, że uczestnicy kolnii będą z uśmiechem wspominać pobyt w naszej gminie. Wszystkim im życzymy wiele słońca i uśmiechu na co dzień.

 

 Dodał: Oliwia Szotkowska (6082)