Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
15.05
2017

Uroczysty koncert z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich

W sobotę 13 maja uroczyście obchodziliśmy niezwykłą rocznicę, jaką było 100-lecie pierwszego Objawienia Fatimskiego. Z tej też okazji w Dekanacie Istebniańskim miało miejsce kilka ważnych wydarzeń o charakterze sakralnym i kulturalnym. W dniach tych miejscem szczególnym zarówno dla mieszkańców, jak i naszych gości stał się niewielki pięknie położony na polanie Stecówka Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej. Niedawno odbudowana po tragicznym pożarze z grudnia 2013 roku świątynia, od 20 listopada 2016 r. ponownie cieszy serca i oczy parafian oraz wszystkich odwiedzających.

W nocy z 12 na 13 maja w kościele tym odbyło się pierwsze w tym roku, jubileuszowe Czuwanie Fatimskie, a sobotnim popołudniem na Stecówce miał miejsce piękny, kameralny koncert Józefa Skrzeka i Kapeli "Wałasi". Artyści swą muzyką uczcili 100-lecie Objawień Fatimskich, dziękując zarazem za dzieło odbudowy istebniańskiej świątyni, która w sposób szczególny wpisuje się w kult Matki Bożej Fatimskiej.

W roku fatimskiego jubileuszu zachęcamy do odwiedzenie strony internetowej Parafii Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce i uczestnictwa w interesujących Państwa wydarzeniach.

 

Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje za organizację koncertu proboszczowi Parafii Matki Bożej Fatimskiej ks. Grzegorzowi Kotarbie, Józefowi Skrzekowi oraz Zbigniewowi Wałachowi.Dodał: Oliwia Szotkowska (5405)