Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
1.07
2022

Uwaga- Posterunek Policji w Istebnej informuje!

Posterunek Policji w Istebnej infromuje o przeprowadzeniu przez dzielnicowych „Zadań Priorytetowych” na terenie gminy Istebna. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych oraz z bieżącej analizy zagrożenia. Na terenie Gminy Istebna zostaną przeprowadzone następujące zadania priorytetowe:

  • Na terenie wsi Istebna realizowane będzie zadanie zmierzające do ograniczenia interwencji i redukcji problemu, dotyczącego spożywania alkoholu w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem przystanków autobusowych oraz rejonu sklepów w Istebnej tj. zdarzeń wyczerpujących znamiona wykroczeń z art. 43'1 UoWT, a co za tym idzie zmniejszenia zdarzeń dotyczących zakłócenia porządku prawnego przez osoby nietrzeźwe.
  • Na terenie wsi Koniaków realizowane będzie zadanie zmierzające do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na odcinku drogi wojewódzkiej DW 943 pomiędzy skrzyżowaniami „Deje” – „Legiery” poprzez zaangażowanie się w działania zmierzające do modernizacji stanu jej nawierzchni, poprawę uszkodzonego lub niepełnego oznakowania poziomego - pionowego, jak i ogólnopojętego bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  • Na terenie wsi Jaworzynka realizowane będzie zadanie zmierzające do ograniczenia problemu występowania przypadków łamania przepisów prawa Ruchu Drogowego, jak również zwiększenie poczucia bezpieczeństwa pieszych użtkowników dróg. Uświadamianie społeczności lokalnej w tym również młodzieży i dzieci o obowiązku przestrzegania przepisów prawa Ruchu Drogowego, jak i konsekwencjach łamania tych przepisów. Prawidłowego zachowaniach w sytuacjach zagrożenia związanego z ruchem drogowym.Dodał: Wioleta Golik (8596)