Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
13.07
2016

W Trójwsi jest Bosko - kolejna akcja wakacyjna stała się wspomnieniem

Od 10-ciu lat wolontariusze VIDES animują wolny czas dzieciom i młodzieży na terenie Trójwsi. To dla nich początkiem wakacji zorganizowana była kolejna tygodniowa akcja wakacyjna, w której uczestniczyło ok. 180 dzieci oraz 25 wolontariuszy – animatorów.

W trzech miejscach jednocześnie- w SP nr 1 w Koniakowie, SP nr 1 w Jaworzynce oraz w Gimnazjum w Istebnej odbywał się cykl zajęć i warsztatów skierowanych do najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dzieci co roku bardzo chętnie uczestniczą w proponowanych zajęciach, a w tym roku swoim zaangażowaniem przeszły same siebie. dzieci miały okazję wykazać się i wyszaleć podczas warsztatów sportowych, plastycznych, muzycznych i krajoznawczych, a to wszystko przeplatane było radosnymi zabawami. Tegoroczny program wychowawczy opierał się na przypowieści o Miłosiernym Samarytaninie. Dzieci w kilku spotkaniach w małych grupach dyskusyjnych rozmawiały o tym, jak być miłosiernym i dobrym każdego dnia, w codziennych sytuacjach oraz poznawały małe gesty miłosierdzia w życiu św. Jana Bosko.

Tradycją, która ma miejsce w trakcie naszych wakacyjnych akcji jest wycieczka. Co roku udajemy się w różne miejsca, a tym razem celem naszego wyjazdu była Dinolandia w Inwałdzie. Dzieci mogły odkrywać i poznawać świat dinozaurów oraz dobrze się bawić w mini wesołym miasteczku. Wycieczka była strzałem w dziesiątkę, ponieważ tematyka prehistorycznych gadów bardzo interesowała wszystkich, a ciekawy styl oprowadzania, bogaty w wiele ciekawostek jeszcze bardziej rozbudzał poziom zainteresowania.

Oprócz wspaniałej wycieczki, w tym roku VIDES miał dla dzieci jeszcze jedna niespodziankę. Dzięki życzliwości ludzi dobrej woli udało się zakupić pamiątkowe koszulki dla dzieci z logiem VIDESu oraz 10-lecia. Wszystkie dzieci bardzo cieszyły się z tego pięknego prezentu, który przez lata będzie przypominał im o chwilach spędzonych wspólnie z VIDESem.

Nasza akcja była dobrym początkiem wakacji, życzymy wszystkim dzieciom radosnego czasu wypoczynku, wielu ciekawych i atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu oraz mnóstwa powodów do uśmiechu. A po wakacjach znów zapraszamy do naszego Oratorium, które w soboty będzie się odbywało w Gimnazjum w Istebnej.

Słowa podziękowania chcemy skierować do wszystkich, którzy wsparli organizację tegorocznej akcji wakacyjnej:

- władzom Gminy Istebna, szczególnie panu wójtowi Henrykowi Gazurkowi,
- dyrekcjom szkół, w których odbywały się zajęcia: pani Grażynie Przybyła, panu Andrzejowi Ryłko oraz panu Bogdanowi Ligockiemu,
- sponsorom, którzy ufundowali pamiątkowe koszulki: firmie HANNA BIBA z Wilomowic , natomiast drugi sponsor prosił o anonimowość,
- pani Marioli Czyż, która przygotowywała posiłki.

Wszystkim za wszystko serdecznie dziękujemy.

GALERIA ZDJĘĆ 


Wolontariusze VIDES w TrójwsiDodał: (4920)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej