Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
4.04
2024

Warsztaty Szycia Nogawic Istebniańskich.

Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej rozpoczyna zapisy na bezpłatne Warsztaty Szycia Nogawic Istebniańskich, które odbywać się będą od maja do grudnia w siedzibie Ośrodka Kultury.

W programie nauka kroju i szycia nogawic będących elementem tradycyjnego stroju męskiego oraz ich ręcznego zdobienia.

Zajęcia poprowadzi mistrzyni szycia strojów regionalnych - Janina Kukuczka, która w roku 2021 została laureatką Nagrody Wójta  Gmina Istebna za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa kulturowego.  Kultywuje ona z pasją szycie tradycyjnych stroi ludowych - zarówno beskidzkich jak i cieszyńskich. Sztukę ta przekazywana jest w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Pierwsze stroje Pani Kukuczka wykonała dla Zespołu Regionalnego „Koniaków”, potem także dla zespołów z Łomnej Dolnej, Czeskiego Cieszyna, Ostrawy oraz dla chóru Górol z Jabłonkowa. Od roku 2011 Janina Kukuczka jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych, należy także do Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła Śląska Cieszyńskiego oraz jest członkiem Mikroregion Górolsko Swoboda, a jej prace posiadają certyfikat Produkt Regionalny.

Zgłoszenia zainteresowanych przyjmowane są telefonicznie pod numerem +48 791 452 222 w terminie do końca kwietnia - liczba miejsc ograniczona!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji KulturyDodał: Magdalena Rucka (9232)