Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
21.09
2020

Weekendowe sukcesy na nartorolkach

Udany był miniony weekend dla naszych biegaczy startujących w zawodach na nartorolkach.

*** W rozegranym w Międzyrzeczu Dolnym II Jasienickim Biegu na Nartorolkach, który zaliczany był do klasyfikacji Marwe Cup - Pucharu Polski PZN w swoich kategoriach wiekowych triumfowali: 
Martyna Michałek (MKS Istebna), Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka), Jonasz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) oraz Magdalena Kobielusz (Istebna/SS-R LZS Sokół Szczyrk).
Na drugim stopniu podium stanęli: 
Julia Rucka (MKS Istebna) i Bartłomiej Rucki (NKS Trójwieś Beskidzka).
Brązowe medale zawodów wywalczyli:
Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka), Przemysław Legierski (NKS Trójwieś Beskidzka) i Marcin Michałek (MKS Istebna).

*** Bardzo dobrze w miniony weekend radzili sobie również nasi biegacze amatorzy, którzy startowali w dwudniowych zawodach nartorolkowych z cyklu "Vexa Skiroll Tour".
W sobotę w miejscowości Ciche rozegrano "Uphill Zachodniego Podhala" zaś w niedzielę na trasie Graboń - Przehyba zawody "Przehyba Uphill".
Klasą dla siebie był Jan Łacek z Jaworzynki, który dwukrotnie triumfował w rywalizacji na nartorolkach z pompowanymi kołami. Tuż za nim w obu zawodach na drugim miejscu finiszował inny biegacz z Jaworzynki Leszek Małyjurek.
Na podium w swojej kategorii wiekowej stanął Grzegorz Legierski z Koniakowa - w sobotę był drugi zas w niedzielę pierwszy.



Dodał: Jacek Kohut (7516)