Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
5.10
2020

Weekendowe sukcesy na nartorolkach

*** W Tomaszowie Lubelskim rozegrane zostały ostatnie w tym roku zawody Pucharu Polski Marwe Cup w biegach na nartorolkach.

Swoją świetną dyspozycję w sezonie letnim potwierdził Bartłomiej Rucki (NKS Trójwieś Beskidzka), który wygral bieg seniorów na piętnaście kilometrów oraz zajął drugie miejsce w sprincie na dystansie jednego kilometra techniką dowolną.
Na trzecim stopniu podium w sprincie stanął Mikołaj Michałek (MKS Istebna).

W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski Marwe Cup w biegach na nartorolkach reprezentanci naszych klubów narciarskich zajęli sześć miejsc w pierwszej trójce.
1 miejsce - Martyna Michałek (MKS Istebna) - młodziczki
1 miejsce - Bartłomiej Rucki (NKS Trójwieś Beskidzka) - seniorzy
3 miejsce - Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka) - juniorki młodsze
3 miejsce - Mikołaj Michałek (MKS Istebna) - seniorzy
3 miejsce - Wojciech Wojtyła (MKS Istebna) - juniorzy
3 miejsce - Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) - juniorzy młodsi
Na drugim miejscu w klasyfikacji seniorek ukończyła rywalizację reprezentująca SS-R LZS Sokół Szczyrk Magdalena Kobielusz z Istebnej.

*** W ramach imprezy w Tomaszowie Lubelskim rozegrano również zawody pod nazwą "VII Tomaszowska SETKA o Puchar KRISMARA". Również tutaj swoją obecność zaznaczyli Bartłomiej i Mikołaj zajmując odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

*** Kolejnymi zawodami rozegranymi w miniony weekend w Tomaszowie Lubelskim były Mistrzostwa Polski Młodzików oraz Ogólnopolskie Spotkania Uczniowskich Klubów Sportowych.

W Mistrzostwach Polski nasi zawodnicy - reprezentanci NKS Trójwieś Beskidzka - zdobyli trzy medale: Maria Skurzok - srebrny w rywalizacji dziewcząt w biegu na dystansie pięciu kilometrów techniką klasyczną oraz Przemysław Legierski - dwa brązowe w rywalizacji chłopców w biegu na dystansie pięciu kilometrów techniką klasyczną oraz sprincie na dystansie jednego kilometra techniką dowolną.

*** Ogólnopolskie Spotkania UKS przyniosły naszym biegaczom plon w postaci pięciu medali.

W biegu na 3 km techniką klasyczną wśród chłopców starszych triumfował Jonasz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) zaś Maja Strokosz (MKS Istebna) zajęła trzecie miejsce w rywalizacji dziewcząt młodszych.
Jonasz i Maja stanęli na podium również w sprincie - odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. 
W tej konkurencji rywalizację dziewcząt młodszych wygrała Hanna Michałek (MKS Istebna).Dodał: Jacek Kohut (7545)