Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
19.01
2016

Weekendowe sukcesy naszych biegaczy!

Minione dni stały pod znakiem udanych startów naszych biegaczy, którzy zdobywali medale w imprezach rozgrywanych zarówno w kraju jak i za granicą.

*** Kolejne dobry występ zanotował Dominik Bury, który startował w rozgrywanych w czeskiej miejscowości Nove Mesto zawodach FIS w biegach narciarskich.
Zawodnik MKS Istebna wygrał rywalizację juniorów na dystansie 10 km techniką klasyczną a osiągnięty wynik dał mu wysokie ósme miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn. 
Również w biegu na 15 km techniką dowolną Dominik zaprezentował się znakomicie zajmując wśród juniorów drugie miejsce w klasyfikacji generalnej dało mu bardzo dobre czwarte miejsce.

*** Dwanaście medali - w tym trzy złote - wywalczyli nasi biegacze na inauguracyjnych zawodach z cyklu "Puchar Grupy Azotów" w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska", które odbyły się w Tomaszowie Lubelskim.
Ewa Gazur (NKS Trójwieś Beskidzka) - pierwsza i druga
Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) - pierwszy i trzeci
Maciej Legierski (NKS Trójwieś Beskidzka) - pierwszy
Eliza Rucka (MKS Istebna) - 2 x druga
Magdalena Kobielusz (MKS Istebna) - druga i trzecia
Natalia Sewastynowicz (MKS Istebna) - trzecia
Mikołaj Michałek (MKS Istebna) - trzeci
Przemysław Zawada (MKS Istebna) - trzeci

*** Świetnie spisali się nasi zawodnicy w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Polski PZN Amatorów w biegach narciarskich - III Pucharze Kościeliska, który odbył się na trasach ośrodka biathlonowego Kiry.
W rywalizacji kobiet drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Barbara Byrtus z Istebnej (pierwsza w kategorii wiekowej) , natomiast w biegu mężczyzn triumfował Piotr Michałek z Jaworzynki, a trzeci był Grzegorz Legierski z Koniakowa. W kategorii wiekowej nasi biegacze zajęli pierwsze i drugie miejsce.
Pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej zajął również Michał Kobielusz z Istebnej.Dodał: (4575)