Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
25.04
2019

Wernisaż wystawy najmłodszych uczestników Autorskiej Szkółki Malarskiej Iwony i Antka Konarzewskich

W dniu 24 kwietnia 2019 roku w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej odbyło się spotkanie i prezentacja prac plastycznych uczestników Szkółki Malarskiej z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa.

Blisko 250 małych artystów bierze udział w zajęciach Autorskiej Szkółki Malarskiej Iwony i Antka Konarzewskich prowadzonej w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej oraz w szkołach podstawowych w Istebnej, Jaworzynce i Koniakowie. Zajęcia organizowane są przez Nadleśnictwo Wisła i Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotekę Publiczną w Istebnej. Zapraszamy do podziwiania prac do Istebnej na Dzielec.

Wernisaż otworzył gospodarz obiektu Nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła - pan Andrzej Kudełka, który powitał zebranych gości: Wójta Gminy Istebna - Łucję Michałek, Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolenego z Istebnej - Roberta Biernackiego wraz z zastępcą - Elżbietą Krężelok, Przewodniczącego Rady Gminy Istebna - Stanisława Legierskiego, Zastępcę Dyrektora GOK Istebna - Anetę Legierską, obecną sołtys Istebnej - Barbarę Juroszek oraz poprzedniego sołtysa - Jerzego Michałka, pracowników Nadleśnictwa Wisła oraz oczywiście panią Iwonę i Antoniego Konarzewskich oraz wszystkich małych artystów wraz z rodzicami i opiekunami.

Oprócz gratulacji i ciepłych życzeń dalszej wspólnej pracy na rzecz rozwoju pasji najmłodszych mieszkańców Trójwsi zebrani goście i rodzice z dziećmi odśpiewali gromkie sto lat i złożyli życzenia dla pani Iwony, która niedługo będzie obchodzić swoje urodziny. Prezent otrzymany od Nadleśnictwa i Gminy Istebna sprawił solenizantce wiele radości i wzruszenia. Artystka otrzymała strój góralski. Całe wydarzenie odbyło się w ciepłej i rodzinnej atmosferze, a wszystkie dzieci prezentowały swoje prace zebranym gościom i rodzicom. Na żółtym tle można zobaczyć obrazki dzieci z Koniakowa, na czerwonym z Jaworzynki, a na szarym z Istebnej. Wśród prac znajdują się także obrazy autorstwa Antoniegi i Iwony Konarzewskich, a wśród nich wyjątkowy Autoportret Artystki.

Zapraszamy wszystkich do zwiedzania wystawy!

 Dodał: (6635)