Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
30.10
2018

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Zespole Szkolno - Przedszkolnym

     

Można mnożyć przykłady, obowiązki, problemy, ale tym razem chodziło o mnożenie liczb. Dnia 28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ta odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w codziennym życiu. Warto podkreślić, że w tym roku do akcji włączyło się 4579 szkół z różnych krajów świata.                                                                                                                                                         

Poprzez wspólną zabawę łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Szybkie i sprawne liczenie w pamięci przydaje się każdego dnia. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.                                      

W tym dniu w naszej szkole zostały przeprowadzone „egzaminy” ze znajomości tabliczki mnożenia w klasach 3-8 szkoły podstawowej oraz 3 oddziału gimnazjalnego. Uczniowie losowali karteczki z działaniami do wykonania, a nagrodą za bezbłędną znajomość tabliczki mnożenia był słodki upominek. Egzaminowani byli także dorośli – rodzice oraz pracownicy szkoły.               

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji oraz, miejmy nadzieję, zachęciły  do dalszej nauki. Jeśli zorganizowanie tego dnia sprawiło, że każdy z nas utrwalił sobie choćby jeden przykład tabliczki mnożenia – warto było!

Gratulujemy wszystkim Ekspertom Tabliczki Mnożenia, a uczniom -  którzy włączyli się w organizację tego dnia – dziękujemy.

 

Grażyna Pince-Polok     
 nauczycielka matematyki   
                                                                                                               

 Dodał: (6295)