Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
16.12
2022

Świeć przykładem.

Gmina Istebna już kolejny rok „Świeci Przykładem” dzięki wspólnej akcji Gminy Istebna, Policji oraz Radio Bielsko.

Ogólnopolska akcja ma za zadanie edukować i informować ludzi na temat ważności posiadania odblasku na ubraniu, szczególnie kiedy poruszamy się w godzinach wieczornych.

Wydarzenie miało miejsce 14 grudnia 2022r. we wszystkich 3 sołectwach. Organizatorzy najpierw spotkali się przy SP1 Koniaków, następnie pojechali przed budynek OSP w Jaworzynce, a na koniec samochody policyjne i Radia Bielsko przejechały do Istebnej. W każdym z odwiedzonych miejsc powitani zostali przez dzieci z rodzicami, dyrektorów szkół, nauczycieli i Strażaków. Rozdali zebranym odblaski, zaś Łucja Michałek-Chudecka - Wójt Gminy Istebna wraz z Łucją Dusek - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej i pracownikami rozdawała słodycze wszystkim przybyłym na akcję.

W każdym sołectwie dzieci odpowiadały na pytania policjantów, udzielały pozdrowień na żywo na antenie Radio Bielsko, a także zebrały szereg potrzebnych informacji na temat bezpieczeństwa. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że tego typu akcje są bardzo potrzebne, a noszenie odblasków może uratować życie!

Bądźmy widoczni i bezpieczni!

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM zaangażowanym w organizację tego wydarzenia!

 



Dodał: Magdalena Rucka (8790)