Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
3.11
2017

Wieści z SP nr 1 w Koniakowie

Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia

12 października uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Koniakowie złożyli uroczyste ślubowanie. W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło 27-ro dzieci.

Nasi najmłodsi  uczniowie w tym wyjątkowym dniu  w strojach galowych, wyglądali bardzo uroczyście. Przejęci byli tym, że na sali obecni byli rodzice, dyrekcja szkoły, uczniowie i nauczyciele. Dzieci rozpoczęły uroczystość  występem artystycznym, w którym zaprezentowały swoje talenty, zdolności i tym samym wykazały się, że są gotowe stać się stuprocentowymi uczniami. Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonał dyrektor szkoły Andrzej Ryłko. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy otrzymał Akt Pasowania na Ucznia oraz róg obfitości. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na poczęstunek.

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Wychowawczynie klas pierwszych

 

Dzień Edukacji Narodowej w Sp. nr1 im. Stanisława Wyspiańskiego
w Koniakowie

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy w naszej szkole spotykają się ze sobą nauczyciele, pracownicy, emeryci i sympatycy szkoły, tym dniem jest Dzień Edukacji Narodowej. I z tej okazji 13 października klasy piąte przygotowały krótką akademię, podczas której podziękowały wszystkim zaangażowanym w nauczanie dzieci i młodzieży za codzienny uśmiech, trud i serce jakie wkładają w swoją pracę. Zaprezentowany montaż słowno-muzyczny nawiązywał do realiów życia szkolnego, czym wprawił wszystkich w radosny nastrój. Na koniec uczniowie zaśpiewali góralskie sto lat i wręczyli zaproszonym gościom miłe upominki. W związku z tym, w imieniu wszystkich nauczycieli, pragnę podziękować naszym Uczniom, którzy na co dzień motywują nas do ciągłego rozwijania i doskonalenia swojego warsztatu pracy. Wiemy, że to dzięki Wam możemy co roku w tak niezwykłej atmosferze przeżywać to święto – dziękujemy!

P. Bury

 Dodał: (5645)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2020/10/9 2020/10/10 2020/10/11
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej