Przejdź do strefy turysty
28.03
2022

Świetny bilans Mistrzostw Polski biegaczy!

Siedem medali - w tym cztery złote - to plon naszych zawodników wywalczony podczas rozegranej w Zakopanem drugiej części Mistrzostw Polski Seniorów w biegach narciarskich.

Nacenniejszy, bo pierwszy w historii a zarazem trochę chyba niespodziewany więc tym bardziej wartościowy złoty medal zdobyła sztafeta kobiet MKS Istebna 4 x 5 km w składzie: Karolina Kukuczka, Julia Rucka, Martyna Michałek i Anna Probosz.
Sukces jest tym cenniejszy, że w skład naszej ekipy wchodzą bardzo młode biegaczki, przed którymi jeszcze całe lata biegania i - w to nie wątpimy - dalszych sukcesów.
Warto podkreślić, że nasza sztafeta pokonała drugą ekipę z Tomaszowa Lubelskiego z wielokrotną mistrzynią Polski Moniką Skinder w składzie aż o 1,36 minuty!

Biegnąca na pierwszej zmianie sztafety Karolina Kukuczka została prawdziwą multimedalistką imprezy zdobywając jeszcze dwa tytuly wicemistrzyni Polski indywidualnie w biegach dystansowych na 5 km techniką klasyczną i 7,5 km techniką dowolną ze startu wspólnego

Również trzykrotnym medalistą zawodów w tym dwukrotnym mistrzem Polski został Kamil Bury przy czym o ile złotego medalu w sztafecie z kolegami z AZS AWF Katowice można się było spodziewać o tyle indywidualny triumf w biegu na 12,5 km techniką dowolną ze startu wspólnego należy traktować jako bardzo miłą niespodziankę.
Wprawdzie do rywalizacji nie stanął brat Kamila Dominik, ale starszy z braci Bury w pokonanym polu pozostawił wszystkich swoich konkurentów z Maciejem Staręgą i Kacprem Antolcem.

Dominik swój tytuł mistrza Polski też w Zakopanem zdobył wygrywając z kolei bieg na 10 km techniką klasyczną, w którym tuż za swoim młodszym bratem - zdobywając srebrny medal - finiszował Kamil.
W sumie więc bracia Bury, którzy są wychowankami MKS Istebna zdobyli cztery medale, w tym trzy złote.

Dodajmy, że dobrze zaprezentowali się również inni nasi biegacze czego efektem jest kilka (poza medalistami) miejsc w pierwszej dziesiątce co sprawia, że możemy mówić niemal o dominacji zawodników z naszego terenu w tej imprezie.

4. Kamila Idziniak (NKS Trójwieś Beskidzka) - 5 km techniką klasyczną
4. Martyna Michałek (MKS Istebna) - 7,5 km techniką dowolną ze startu wspólnego
4. Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) - 10 km techniką klasyczną
5. Magdalena Kobielusz (Istebna/AZS AWF Katowice) - 5 km techniką klasyczną
6. Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) - 12,5 km techniką dowolną ze startu wspólnego
8. Kamila Idziniak (NKS Trójwieś Beskidzka) - 7,5 km techniką dowolną ze startu wspólnego
10. Martyna Michałek (MKS Istebna) - 5 km techniką klasyczną
10. Przemysław Legierski (NKS Trójwieś Beskidzka) - 12,5 km techniką dowolną ze startu wspólnego

Ogólny bilans naszych biegaczy w tegorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów - wliczając pierwszą część rozegraną w styczniu - to 13 medali w tym 6 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe.

Gratulujemy zawodnikom, trenerom, działaczom, rodzicom oraz innym osobom, które przyczyniły się do tych osiągnięć!

Dodał: Jacek Kohut (8456)