Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
2.10
2018

Wizyta Zacnego Gościa

 

 

Niezwykle miły i serdeczny przebieg miała niespodziewana wizyta, jaką w pierwszym dniu października złożył Wójtowi naszej Gminy Henrykowi Gazurkowi wyjątkowy Gość – Jego Ekscelencja Biskup Wiesław Krótki.
Wizyta gościa z Ameryki Północnej miała charakter prywatny i przebiegała w niezwykle życzliwej atmosferze. Ksiądz Biskup żywo interesował się naszą Gminą, dlatego Wójt nie tylko zapoznał Go z ostatnimi osiągnięciami, ale także zwrócił uwagę na pojawiające się problemy, które Gmina stara się w miarę możliwości na bieżąco rozwiązywać.
Po wymianie serdeczności Biskup Krótki życzył Wójtowi i jego współpracownikom wytrwałości i wielu Bożych łask w kierowaniu Gminą. Wójt z kolei wyraził ogromną radość ze spotkania i życzył Księdzu Biskupowi samych radosnych chwil w czasie Jego pobytu w rodzinnych stronach.
Ksiądz Biskup Wiesław Krótki jest pierwszym, i jak dotąd jedynym, biskupem kościoła rzymsko-katolickiego wywodzącym się z naszej Trójwsi. W roku 1990 po otrzymaniu święceń kapłańskich wyjechał na misje na północ Kanady, gdzie w ekstremalnie trudnych warunkach klimatycznych prowadził pracę duszpasterską wśród Inuitów (Eskimosów). 16 lutego 2013 roku papież Benedykt XVI mianował go ordynariuszem Diecezji Churchill-Zatoka Hudsona. 30 maja 2013 roku przyjął sakrę biskupią, a swoją Mszę prymicyjną odprawił 30 czerwca 2013 roku w rodzinnej Jaworzynce.
 Dodał: Piotr Gazurek (6221)