Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
7.03
2019

Wojewódzka dominacja sztafet ZSP Istebna!

*** Rozegrany na Kubalonce wojewódzki finał szkolnych sztafet w biegach narciarskich zdominowały ekipy ZSP Istebna, które wygrały kategorie dziewcząt i chłopców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz zajęły pierwsze (chłopcy) i trzecie (dziewczęta) miejsca w Igrzyskach Dzieci.
Trenerami klubowymi członków tych sztafet są Jarosław Hulawy i Mirosław Kapaś (MKS Istebna) oraz Tomasz Sikora i Mariusz Zowada (NKS Trójwieś Beskidzka) zaś w czasie zawodów szkolnych ich opiekunem był wspomniany Jarosław Hulawy.

*** W zawodach szkolnych sztafet o Mistrzostwo Województwa Śląskiego w narciarstwie klasycznym wystąpiły również drużyny  z SP1 w Jaworzynce.
Drużyna dziewcząt w składzie: Kamila Probosz, Maria Skurzok, Teresa Brączek (rez. Maria Szkawran) w swojej kategorii wiekowej zajęła wysokie V miejsce. Należy dodać , iż ta sama ekipa wywalczyła mistrzostwo powiatu cieszyńskiego. Natomiast chłopcy w składzie: Przemysław Legierski, Jakub Szkawran i Jan Probosz  wskoczyli na podium zdobywając III miejsce. Gratulacje zarówno dla zawodników jak i rodziców za zaangażowanie i kibicowanie swoim pociechom. 
Opiekun uczniów Mariusz Juroszek.Dodał: Jacek Kohut (6537)