Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
16.05
2018

Wow, it was super!- wycieczka do Londynu

W tych prostych słowach można opisać kolejną wycieczkę do Londynu, jaką w dniach 25-30 kwietnia 2018r. odbyli uczniowie klas siódmych oraz drugich i trzecich klas gimnazjalnych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Istebnej. I znów skorzystaliśmy z usług niezawodnego biura podróży Travelbueno z Bielska Białej.

Już po raz czwarty uczniowie mieli okazję sprawdzić, a zarazem wypróbować w warunkach naturalnych swoją znajomość języka angielskiego. Podczas sześciodniowego pobytu w Londynie, intensywnie dzielonego pomiędzy zwiedzanie licznych zabytków, przejazdy środkami transportu miejskiego, a wreszcie pobytu u rodzin brytyjskich, dzieci w naturalny sposób chłonęły napisy informacyjne w języku angielskim, korzystały z audio-przewodników zwiedzając pałac Królowej w Windsorze, rozmawiały o swoich rodzinach, posiłkach, planach i potrzebach z goszczącymi ich Anglikami. Karty pracy przygotowane przez panią Anię - naszego pilota,  pozwoliły na utrwalenie zdobytej wiedzy, a spora grupa osób, które najlepiej wykonywały zadania, otrzymała za to nagrody.

Śmiało można powiedzieć, że zrealizowane zostały wszystkie cele wyjazdu. Dzieci zwiedziły Londyńskie Tower, pałac w Windsorze, słynne muzeum figur woskowych Madame Tussaud, Muzeum Historii Naturalnej, obejrzały słynne słoneczniki Van Gogha w Galerii Narodowej, płynęły statkiem po Tamizie czy wreszcie obejrzały panoramę Londynu z wysokości 135m w czasie przejażdżki London Eye. Wyjechały i wróciły bezpiecznie, z głową pełną wspomnień i większą motywacją do nauki języka angielskiego.

 

Opiekunowie: Katarzyna Leżańska-Czulak, Teresa Przybyła i autorka tekstu Joanna KarpDodał: (5994)