Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
6.02
2022

Życiówka Dominika i debiut Mateusza!

Dwa ważne dla naszego środowiska narciarskiego wydarzenia miały miejsce w Pekinie w postaci najlepszego w karierze indywidualnego wyniku w olimpijskiej rywalizacji Dominika Burego oraz olimpijskiego debiutu Mateusza Haratyka.
Obaj nasi biegacze wystartowali w biegu łączonym 2 x 15 km.

Istebnianin Dominik, który jest wychowankiem MKS Istebna a aktualnie zawodnikiem AZS AWF Katowice zajął w nim 26 miejsce zaś reprezentujący NKS Trójwieś Beskidzką Mateusz Haratyk z Jaworzynki był 52.

Dla Dominika to w dotychczasowej karierze olimpijskie maksimum po tym jak cztery lata temu zajął w Pjongczang 33 miejsce w biegu na 15 km stylem dowolnym.

Zupełnie inne odczucia towarzyszą debiutowi Mateusza, który - podobnie jak dzień wcześniej Magda Kobielusz - tym startem spełnił swoje olimpijskie marzenia.
I chociaż - jak wynika z wywiadu - Mateusz na gorąco dość krytycznie ocenił swój pierwszy olimpijski start to niewątpliwie ma powody do wielkiej satysfakcji wraz ze wszystkimi osobami związanymi z klubem NKS Trójwieś Beskidzka i całym naszym środowiskiem narciarskim oraz całą naszą gminną społecznością!

Brawo Dominik i Mateusz!

Czekamy jeszcze na olimpijski debiut reprezentującej MKS Istebna Karoliny Kukuczki z Koniakowa.

Olimpijski finisz Dominika Burego stacja Eurosport - tutaj...

Wywiad z Dominikiem Bury dla stacji Eurosport - tutaj...

Wywiad z Mateuszem Haratykiem dla stacji Eurosport - tutaj...Dodał: Jacek Kohut (8371)