Przejdź do strefy turysty
10.01
2023

Życiowy start Dominika Burego w Tour de Ski!

Najlepszy wynik polskiego biegacza w Tour de Ski i najlepszy start indywidualnie w zawodach Pucharu Świata to główne osiągnięcia Dominika Burego w tegorocznej 17 już edycji tej prestiżowej imprezy.

Tour składa się z siedmiu etapów i kończy się biegiem ze startu wspólnego na dziesięć kilometrów techniką dowolną z morderczym podbiegiem na Alpe Cermis i to w tym właśnie biegu nasz najlepszy biegacz zajął znakomite 11 miejsce co oznacza najlepszy w karierze start Dominika w zawodach Pucharu Świata.

W końcowej klasyfikacji Tour de Ski biegacz z Istebnej uplasował się na 23 miejscu, co jest z kolei najlepszym wynikiem polskich biegaczy w tej prestiżowej imprezie.
Dotychczasowy najlepszy wynik należał również do Dominika, który w sezonie 2019/2020 zajął 24 miejsce.

Poniżej prezentujemy wyniki uzyskane w poszczególnych etapach Tour de Ski przez Dominika oraz jego brata Kamila.

Sprint techniką klasyczną - Val Müstair (Szwajcaria):
Dominik Bury - 20
Kamil Bury - 36

Bieg na dochodzenie na dystansie 10 km techniką klasyczną - Val Müstair (Szwajcaria):