Przejdź do strefy turysty
5.12
2022

Życiowy występ Dominika Burego w Pucharze Świata!

Osiemnaste miejsce w biegu interwałowym techniką dowolną na dystansie 10 kilometrów, które zajął Dominik Bury podczas rozgrywanych w Lillehammer zawodów Pucharu Świata to jego najlepszy wynik w karierze!

Wychowanek MKS Istebna a obecnie reprezentujący klub AZS AWF Katowice biegacz z Istebnej zdobył dzięki temu 46 punktów w klasyfikacji Pucharu Świata.

W ten sposób Domnik poprawił swoje najlepsze do tej pory osiągnięcie, którym było 19 miejsce w biegu na 15 km techniką dowolną wywalczone 1 grudnia 2019 roku w fińskiej Ruce.

Kolejne punkty Pucharu Świata wywalczył także brat Domnika Kamil, który w sprincie techniką dowolną zajął 33 miejsce.

Przypominamy, że w tym sezonie w Pucharze Świata punktuje najlepszych pięćdziesięciu zawodników.