Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
9.04
2019

Z życia SP 2 w Istebnej

Zima w tym roku dopisała i chyba wszyscy (a na pewno dorosła część mieszkańców gminy) z niecierpliwością wygląda już wiosny...Tymczasem gdy pierwsze ciepłe promienie zaczynały nas ogrzewać, dostaliśmy propozycję z kompleksu Zagroń na zorganizowanie u nich zimowej spartakiady.

            Dzień 7 marca powitał nas piękną słoneczną pogodą. Rodzice przytransportowali swoje pociechy na parking, a my wyładowaliśmy trochę akcesoriów z myślą o zorganizowaniu zawodów na śniegu...gdyby ktoś miał się nudzić.

            Już po chwili okazało się jednak, że większość naszych podopiecznych ustawiła się w grupce do jazdy na nartach. Mieliśmy do dyspozycji aż czterech instruktorów, więc możliwe były wszelkie podziały. Jak się okazało w każdej klasie znalazły się dzieciaki, które po raz pierwszy założyły narty na nogi. Nie jest tajemnicą fakt, że dzieci szybko się uczą i to niekoniecznie pod okiem swojego rodzica. Często lepiej i uważniej słuchają obcego instruktora. Przyjemnie więc było patrzeć, jak z rozchwianych sylwetek, po dwóch godzinach szkółki, wyłaniali się początkujący narciarze. Bardziej zaawansowana grupa już po kilku ćwiczeniach, śmigała na stoku na nartach i deskach. Nie było mowy o przerwie! Drugie śniadanie w postaci soczku i banana, łapali niemalże w „locie” i jedli czekając na wyjazd.

            W tym czasie uczniowie z klasy zerowej i kilka mniej odważnych „starszaków”, zjeżdżało na sankach i pontonach. Nie było mowy o żadnych zawodach, pontony zdominowały wszystko! Grupka była niewielka, toteż dzieci jeździły w zasadzie na okrągło i sprawiało im to ogromną frajdę. Panowie z obsługi mieli pełne ręce roboty.

            Tak oto, bardzo aktywnie doczekaliśmy południa. Gdy zajadaliśmy, przygotowane dla nas, pieczone kiełbaski, widać było na twarzach zmęczenie, ale też radość i satysfakcję. Niestety, kusząca propozycja godzinnego pobytu na basenie nie została przez nas w pełni wykorzystana. Wielu zabrakło już sił i chęci... Zebrana jednak grupka starszych uczniów, wydobyła jeszcze resztę energii ze swoich nieograniczonych pokładów, kończąc relaksacyjną kąpielą pobyt na Zagroniu.

            Dziękujemy za ufundowanie tego dnia, który dał wszystkim dzieciom możliwość spróbowania swoich sił w sportach zimowych! Nie darmo mówi stare przysłowie „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”...bo mu się już później nie będzie chciało...

            W imieniu pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej - Danuty Szmigielskiej- Kawulok, nauczycieli, uczniów i rodziców chciałam bardzo gorąco podziękować za organizację tego dnia i umożliwienie wykorzystania obiektu pani Annie Dziedzic dyrektorowi kompleksu „Zagroń”. Instruktorom szkółki narciarskiej „Zagroń” tj. panom: Adamowi Kaczmarzykowi, Marcinowi Fujakowi, Adrianowi Kaczmarczykowi, Przemysławowi Zawadzie za to, że poświęcili swój czas i umiejętności. Panu Józefowi Waszutowi, za możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego. Pracownikom kuchni za pyszne kiełbaski i obsłudze zjeżdżalni na pontonach i basenu za pomoc i życzliwość.

Przygotowała Barbara DymarekDodał: Oliwia Szotkowska (6612)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej