Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
2.02
2017

Z życia SP 2 Istebna Zaolzie

Chociaż Dzień Babci i Dziadka przypada pod koniec miesiąca w Szkole Podstawowej  nr 2 w Istebnej-Zaolziu gościliśmy dziadków już 9-tego stycznia. Po pierwsze oficjalne święto wypadło w tym roku podczas ferii zimowych, a po drugie, chcieliśmy wykorzystać świąteczną atmosferę do pokazania „Jasełek”. I tym właśnie bożonarodzeniowym akcentem rozpoczęliśmy tegoroczne występy.

Wydawać  by się mogło, że nic nowego nie może być w takim przedstawieniu, ale co roku p. A.Kukuczka-Siąkała zaskakuje nas innymi pomysłami. Tym razem oprócz grupy głównych aktorów (w większości z klasy 6), wystąpili uczniowie klasy 1 i 2 - pod opieką p. I. Legierskiej. Chłopcy w odpowiednich strojach, jako reprezentanci poszczególnych kontynentów kłaniali się narodzonemu Jezuskowi. Dziewczynki natomiast w białych sukienkach odtańczyły przed Nim (i ma się rozumieć przed dziadkami)  przepiękny taniec ze wstążkami. Na zakończenie dzieci zaniosły dziadkom lampki ze światełkiem misyjnym. 

Później na scenę wspólnie z p. M. Haratyk "wspięła się" klasa 0. Złożyła  życzenia, zaśpiewała piosenkę i przedstawiła komiczną scenkę dotyczącą tajemniczego zniknięcia obiadu, przygotowanego przez niedużą, jednak bardzo stanowczą  babcię dla wciąż  guzdrzącego się dziadka. 

Następnie klasa 3 wspólnie z p. J.Orzech pokazała tętniącą muzyką inscenizację „Rzepki” J. Tuwima. Były nie tylko fragmenty dziecięcych przebojów takich jak: „Kaczuszki”, „Puszek Okruszek”, „Kurki trzy”, ale też prawdziwe „hiciory” typu „Ona tańczy dla mnie”, czy „Byłaś dla mnie wszystkim”. Był taniec babci i dziadka, no i dorodna żywa rzepka, która nie chciała ruszyć z miejsca.

Po tym muzycznym akcencie wystąpiły klasy 4 i 5 z montażem pt. „ Blaski i radości objawów starości”. Przekonywali oni dziadków, że starość ma wiele pozytywnych aspektów, m.in. ogromną mądrość życiową i duuuużo wolnego czasu, który można wykorzystać po swojemu.

Kiedy już wszystkie obecne wnuki się zaprezentowały, zaprosiliśmy gości do obejrzenia  filmu ukazującego naszą szkołę. Udział w przygotowaniu miała p. A.Czarniecka i rodzice: p. E.Kukuczka i p. B.Bocek, a wystąpili w niej m.in. uczniowie klasy 6.

Na zakończenie grupa folklorystyczna prowadzona przez p. B. Rybkę z OPP pokazała popularne tańce ludowe. Miło było patrzeć jak w regionalnych  strojach zwinnie wywijają po sali gimnastycznej. I tak przy herbatce, kawie i ciastku minęło dziadkom poniedziałkowe popołudnie, mamy nadzieję, że miło je wspominają.

Wszystkim Babciom i wszystkim Dziadkom dziękujemy za tak liczną obecność, a Rodzicom za pomoc w organizacji tej imprezy.


                                                            Nauczyciele z SP 2 Istebna- ZaolzieDodał: Jacek Kohut (5232)