Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
6.10
2020

Zbójnicka Ścieżka Trzech Harnasi otwarta

Życzeniami radości ze wspólnej trasy, zdrowia i aktywnego spędzenia czasu, Łucja Michałek - Wójt Gminy Istebna, Pavel Gomola starosta Cierne na Słowacji oraz Marek Sikora starosta obec Hrcava w Republice Czeskiej, przywitali na Trójstyku ponad 100 uczestników Biegu Trzech Prezydentów, który odbył się 3 października 2020 roku w ramach otwarcia Zbójnicka Ścieżka Trzech Harnasi.

Ponad 100 uczestników ruszyło w 34 km trasę z Trójstyku, gdzie zaczyna się ścieżka -do Rajczy. Tam na terenie Centrum Kultury i Sportu od godziny 16. 00 trwało witanie uczestników i część artystyczna, podczas której o godz. 19.00 wystąpił zespół Pogwizdani.

Uczestnicy, mieszkańcy oraz turyści mogli także zapoznać się z materiałami promocyjnymi gmin i zakupić pamiątki na stoiskach promocyjnych.

Organizatorzy, Stowarzyszenie SólKiczora, już teraz zapraszają na przyszłoroczny rajd, który ma się odbyć w pierwszy weekend października. Tym razem uczestnicy powędrują z Rajczy do Jaworzynki na Trójstyk.

Ścieżka i Rajd zorganizowane w ramach funduszy Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego woj. śląskiego.

Relacje na temat ścieżki:

TVP Katowice >>>>

beskidzka24 >>>>

wgmedia >>>>

Strona Ścieżki na profilu facebook >>>

Informacje o przebiegu trasy, punktach posotojowych i opis ścieżki znajdą Państwo na stronie www.sciezkatrzechharnasi.pl

 Dodał: (7548)