Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
5.03
2021

Zdalne nauczanie w wiślańskim liceum

Choć szkolne korytarze wiślańskiego „Stalmacha” świecą pustkami, dla uczniów
i nauczycieli tryb zdalny to okres wytężonej pracy. Daje on jednocześnie możliwość korzystania
w ramach lekcji online z różnych ciekawych form, które realizowaliśmy w minionych miesiącach.

            Klasy ratownicze, objęte patronatem Wydziału Nauk o Zdrowiu ATH w Bielsku-Białej,  wzięły udział w 21. Beskidzkim Festiwalu Nauki i Sztuki, oglądając przygotowane przez organizatorów filmy.  Uczniów zachwyciło interesujące i rzeczowe przedstawienie różnych zjawisk, twierdzeń, reakcji czy zachowań, zachęcamy więc do obejrzenia zajęć.

            W ramach wiedzy o mediach współczesnych, uczniowie klas humanistycznych dzielili się swoimi pasjami czytelniczymi, do czego zachęcili także nauczycieli. Młodzież jednej z klas realizowała projekt w języku angielskim na temat ekologii i ochrony środowiska, a dwóch uczniów, wraz z opiekunami,  uczestniczy w projekcie edukacyjnym na platformie e-Twinning, współpracując z młodzieżą z 17 szkół w Polsce. Z kolei lekcje wychowawcze nauczyciele urozmaicają ciekawymi prelekcjami, stąd też uczniowie mieli okazję spotkać się online z radcą prawnym oraz z pracownikami naukowymi Akademii WSB.

            Szczególnym osiągnięciem mogą pochwalić się nasze dwie uczennice, które otrzymały stypendium Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia w nauce, zaś dwie kolejne zostały wyróżnione w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Wiśle. Natomiast koszykarki z Klasy Mistrzostwa Sportowego, wraz z klubowymi koleżankami, rozgrywają regularne mecze ligowe. Ponadto na szkolnym FB rozpoczęliśmy prezentację zdolności i pasji uczniów pt. „Talenty Stalmacha”.

            Pomimo wielu działań w formie zdalnej, mamy nadzieję, że dane nam będzie znowu spotkać się w szkolnych murach.

Tekst oraz zdjęcia zostały nadesłane przez Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w WiśleDodał: Oliwia Szotkowska (7799)