Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
4.12
2018

Zestaw ratunkowy dla strażaków z Zapasiek

W dniu 3 grudnia 2018 roku miało miejsce uroczyste spotkanie przedstawicieli Gminnych Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z władzami Gminy Istebna. Okazją po temu było przekazanie sprzętu strażackiego – torby ratowniczej PSP R1 do Jednostki OSP Jaworzynka Zapasieki.

W spotkaniu wzięli udział: Łucja Michałek – Wójt Gminy Istebna, Zastępca Wójta Ryszard Macura  oraz Przedstawiciele Zarządu Gminnego OSP, prezesi i naczelnicy działających na naszym terenie jednostek a także radni Gminy Istebna.

Przekazania sprzętu dokonali goście specjalni spotkania: Stanisław Szwed – Poseł na Sejm RP i Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz kierownik Oddziału KRUS w Cieszynie Aureliusz Moczała. Dzięki ich staraniom udało się pozyskać dla jednostki na Zapasiekach zestaw ratunkowy – torbę medyczną o wartości ponad 5 500 zł., która odtąd będzie stanowiła ważny element wyposażenia jednostki. Warto zaznaczyć, że jedna taka torba przekazywana jest na cały Powiat Cieszyński, tym bardziej więc należy się cieszyć, że trafiła do strażaków z naszej gminy. 

Pan Stanisław Szwed na wstępie pogratulował Pani Wójt, Zastępcy i obecnym na sali radnym z okazji pomyślnych wyników wyborów. Podziękował strażakom za ich służbę pełnioną dla dobra społeczeństwa. Zaznaczył też, że program modernizacji straży funkcjonuje bardzo dobrze i zapewnił o dalszej pomocy w miarę dostępnych środków. 

Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek podkreśliła wagę pracy strażaków, na których zawsze można liczyć. „Bardzo zależy mi na tym, by współpraca ze wszystkimi jednostkami Gminy Istebna układała się dobrze, żebyśmy na tyle, na ile uzyskamy wsparcie mogli pozyskać więcej sprzętu i środków na szkolenia. Zależy mi na tym, byśmy w sprawiedliwy sposób doposażyli jednostki. Myślę, że będzie to dobry prognostyk do dalszego rozwoju. ” – powiedziała. Nadmieniła, że jednostka na Zapasiekach otrzyma także mundury dla młodych strażaków. Zapewniła też o gotowości do pomocy innym jednostkom i prosiła o zgłaszanie swoich potrzeb, jeśli chodzi o sprzęt, czy też szkolenia. Wyraziła otwartość na udział w walnych zebraniach straży ale też na bezpośrednie spotkania w poszczególnych jednostkach. Korzystając z możliwości podziękowała też Sekretarzowi Stanu Stanisławowi Szwedowi za to, że Gmina została objęta programem przyspieszonej gazyfikacji, co jest również wynikiem jego starań. 

Prezes Jednostki OSP Jaworzynka Zapasieki dh Jan Jałowiczor oraz Naczelnik Jednostki dh Kazimierz Zwardoń podziękowali Wójtowi Gminy i Sekretarzowi Stanu  za udzieloną doraźną pomoc.

Głos zabrał także Przewodniczący Rady Gminy Istebna i Komendant Gminny ZOSP RP w Istebnej dh Stanisław Legierski dziękując za sprzęt, którego „nigdy nie za wiele. ” Podkreślił też ogromne znaczenie szkoleń dla funkcjonowania strażaków.

Do podziękowań dołączył się Prezes ZOG ZOSP RP w Istebnej dh Mirosław Kukuczka i Prezes OSP Koniaków Centrum dh Bolesław Haratyk.

Dh Stanisław Kędzior Prezes OSP Istebna Centrum podkreślił, że sprzęt przekazano nie tyle strażakom, co przede wszystkim społeczeństwu . „Nasza działalność to nie tylko ratownictwo. Strażacy są animatorami imprez sportowych i kulturalnych”- zaznaczył.

Wywiązała się rozmowa na temat możliwości pozyskiwania dotacji na różne działania strażackie, których zakres jest bardzo szeroki. 

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i było dobrym prognostykiem do dalszej owocnej współpracy Wójta i samorządu z lokalnymi jednostkami OSP zaś przekazany sprzęt powędrował do Jednostki OSP Jaworzynka Zapasieki i będzie długo jeszcze służyć społeczeństwu i tym, którzy działają „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Tekst: Barbara Juroszek

Fotogaleria - kliknij w poniższy link...


Zobacz reportaż:
Przekazanie zestawu ratunkowego dla strażaków z Zapasiek


Dodał: Jacek Kohut (6382)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej