Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
22.08
2016

Zwycięski początek nowej historii seniorów KP Trójwieś i inne wydarzenia piłkarskie

Reaktywowana po kilku latach nieobecności na piłkarskiej mapie drużyna seniorów KP Trójwieś wygrała swój pierwszy mecz w rozgrywkach Klasy B pokonując w rozegranym w Istebnej Zaolziu meczu Hażlach 3:1.
Mecz odbywał się w bardzo trudnych warunkach, przy mocno padającym deszczu. Mimo tego mecz stał na dobrym poziomie, piłkarze grali bardzo ambitnie a rywale z Hażlach postawili naszej odrodzonej ekipie trudne warunki.

Najważniejsze w takim układzie są trzy wywalczone punkty a szansa na kolejne będzie już w najbliższą niedzielę, kiedy to - w ramach Zakończenia Wakacji - nasi seniorzy zagrają z drużyną Nierodzimia. Mecz rozegrany zostanie na boisku "Pod Skocznią" a rozpocznie się o godz. 16:00.

Wcześniej swoje mecze zagrają drużyny młodzieżowe, które również w minioną niedzielę pojedynkami z Goleszowem rozpoczęły nowy sezon. Znakomicie wystartowali w rundzie jesiennej juniorzy KP Trójwieś pokonując rywali aż 7:1. Od porażki rozpoczęli natomiast rozgrywki nasi trampkarze, którzy ulegli rówieśnikom z Goleszowa 1:5.
W najbliższą niedzielę nasze drużyny młodzieżowe zagrają "Pod Skocznią" z Pogórzem - trampkarze o 10:00, zaś juniorzy o 12:00.

Bardzo intensywną sobotę przeżywała Akademia Piłki Nożnej Góral Istebna, która organizowała na boisku na Zaolziu Turniej o "Puchar Złotego Gronia". Relację z tego wydarzenia zamieścimy po otrzymaniu szczegółów od organizatora.
Drużyna młodzików APN Góral Istebna rozegrała w sobotę drugi mecz ligowy w rundzie jesiennej deklasując Golasowice aż 10:0. Nasza drużyna po rozegraniu dwóch meczów jest liderem ligi, gdyż w pierwszej kolejce wygrała na wyjeździe z Bąkowem 8:1!

W najbliższy weekend Akademia organizuje na Zaolziu kolejny Turniej Piłkarski, zaś młodzicy zagraja w Chybiu z Cukrownikiem.

Rozgrywki rozpoczynają także nasze dziewczyny z UKS Gimnazjum Istebna. Już w środę w Pucharze Polski zagrają o godz. 17:00 na boisku na Zaolziu z pierwszoligowym Golem Częstochowa zaś rozgrywki ligowe zainaugurują w najbliższy weekend w Rybniku.
Więcej o meczu pucharowym napiszemy jutro.Dodał: Jacek Kohut (4972)